Minął rok od wprowadzenia legalnej Mininovy

Strona główna Aktualności

O autorze

Rok temu popularny serwis Mininova zaprzestał udostępniania torrentów nielegalnych plików. Od tego czasu strona znacznie podupadła.

W sierpniu zeszłego roku na skutek wyroku holenderskiego sądu, administratorzy Mininovy zostali zmuszeni do filtrowania linków dostępnych na stronie. Chodziło o to, aby nie umożliwiały one pobierania plików chronionych prawami autorskimi. Za umieszczenie torrentów do nielegalnych plików groziły Mininovie wysokie grzywny. Administratorzy serwisu musieli usunąć miliony torrentów. Już wtedy przewidywano, że serwisowi będzie bardzo trudno utrzymać się na rynku. W konsekwencji doszło do drastycznego spadku liczby odwiedzin tej witryny. Jak donosi TorrentFreak, po roku legalnej działalności, Mininova jest odwiedzana około kilku tysięcy razy dziennie. W 2009 roku każdego dnia notowała od 5 do 10 mln odwiedzin.

Zmieniła się też częstotliwość dodawania plików torrent. Wcześniej prawie każdego dnia pojawiało się ich kilka tysięcy, obecnie - najwyżej kilkadziesiąt. W sumie Mininova oferuje dziś dostęp do około 15 tys. torrentów, podczas gdy nielegalne serwisy tego typu oferują ich miliony. Serwis spadł wprawdzie poniżej pierwszej dziesiątki w rankingu najpopularniejszych stron oferujących dostęp do plików torrent, udało mu się jednak utrzymać na rynku.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji