MindNode 5.0.6

Strona główna Mac Edukacja i nauka Programy dla uczniów
Pobierz program

MindNode to program do tworzenia tak zwanych map myśli, czyli szczególnego typu notatek, który według wielu specjalistów przyspiesza zapisywanie i przyswajanie informacji. Mapy wykonane z pomocą tego programu są czytelne i estetyczne.

Tworzenie map myśli w MindNode jest bardzo przyjemne i dziecinnie proste. Wystarczy wpisać tekst i kliknąć poniżej niego na „plusik” aby pojawiła się kolejna odnoga mapy. Gałęziami mapy możemy manipulować za pomocą myszy, w dowolny sposób zmieniając ich długość lub przenosząc wybrane elementy w inne miejsca na mapie. Do map dodawać można także grafikę, przeciągając plik obrazka do okna programu lub wskazując jego lokalizację ręcznie.

W aplikacji do wyboru mamy kilka stylów mapy. Zmieniać możemy także tło, kształt chmurek i szerokość linii. Dzięki tym wszystkim opcjom mamy możliwość stworzenia mapy, która będzie wyglądać dokładnie tak, jak sobie życzymy. Gotowe dzieło można wyeksportować do formatu pdf, png, opml, rtf, a także jako dokument Markdown lub Freemind. Aplikacja łączy się z iCloud, dzięki czemu wszystkie nasze projekty synchronizują się z wersją mobilną aplikacji.

Mapy myśli można wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Mogą być one szczególnie przydatne do wizualizacji wszelkiego rodzaju projektów i pomysłów. To także doskonała technika wspomagająca naukę nawet najbardziej złożonych pojęć i definicji. Program dostępny jest bezpłatnie w wersji próbnej (trial). Pełną wersję można zakupić za pośrednictwem Mac App Store.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Fuelio, Discord, AdwCleaner, WineBottler, MindNode – najciekawsze programy tygodnia

20
27.08.2016  •  Anna Rymsza

Przed Wami kolejny przegląd najciekawszych nowości w naszej bazie programów i aplikacji. Wszystkie nowości znajdziecie na stronie Nowe Programy, gdzie możecie wybrać swój system operacyjny. Warto też śledzić aktualizacje. PaintShop Pro X9 Na początek pozycja oczywista – nowa wersja programu graficznego PaintShop Pro. W tej wersji pojawiło się narzędzie do tworzenia gradientów z interaktywnymi węzłami oznaczającymi kolejne kolory. Praca ze zdjęciami powinna przebiegać szybciej dzięki zmodyfikowanej przestrzeni roboczej. Ponadto w PaintShopie Pro X9 można pracować na urządzeniach 2 w 1, jak…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza