Mine Sweeper 1.5

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Pob​ierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Bezpłatna gra pod jasnym tytułem Mine Sweeper to kolejny klon popularnego Sapera, czyli produkcji, którą zna chyba każdy użytkownik systemów z rodziny Windows. Darmowy projekt oferuje inną szatę graficzną oraz kilka dodatkowych opcji, w gruncie rzeczy jednak rozgrywka wciąż jest prosta w założeniach i każdy błyskawicznie pojmie zasady zabawy. Do wykrywania min zaprzęga się jak zwykle komputerową myszkę.

Tytuł oferuje kilka stopni trudności, by mogli pogłówkować domorośli saperzy o różnym stopniu zaawansowania. Na początek poszukają 10 ładunków wybuchowych na małej planszy o wymiarach 10 na 10 pól. Żądni nieco większych wrażeń mają losowo generowane etapy 16 na 16 kratek z 40 minami, a prawdziwi hardkorowcy prostokątne pole 28 na 16, na którym rozłożono aż 99 rozrywkowych niespodzianek do wskazania.

Pierwszy ruch to kliknięcie gdziekolwiek z nadzieją, że od razu nie trafimy źle. Potem zaczyna się logiczne myślenie. Pola z cyframi wskazują ile i gdzie mniej więcej min rozłożono. Jeśli nie jesteśmy pewni jakichś kratek, można je odpowiednio oznaczyć, by wrócić do nich później. Na polu z oczywistą miną zatknąć należy zaś chorągiewkę. Po odnalezieniu wszystkich ładunków najlepszy czas zapisywany jest potem w rankingu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

mały rozmiar i wersja portable
grafika, wolne wczytywanie
ocena użytkownika
13.05.2016 12:31 • Recenzja do wersji 1.5

Obiektywnie rzecz biorąc gra trochę rozczarowuje. Jak na przeróbkę klasycznego sapera zmieniona grafika to trochę za mało. Gra w wersji portable za to plus. Poza tym grafika marnej jakości, animacje też średnie, wolne wczytywanie i gra z wykorzystaniem tylko jednego klawisza myszki - konieczne jest ręczne przełączanie akcji przycisku. Szału nie ma, oryginał zdecydowanie lepszy.