reklama

Minecraft Reality, czyli popularne klocki w świecie rzeczywistym

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Gra Minecraft zdobyła taką popularność, że czasem człowiek zastanawiał się, czy jak nie otworzy lodówki to nie zaatakują go charakterystyczne klocki (gdzieś zza sałaty)... Co ciekawe, teraz taki scenariusz jest możliwy dzięki aplikacji Minecraft Reality dla nowszych urządzeń z iOS. Studio 13th Lab postanowiło okiełznać rzeczywistość rozszerzoną i tak jak Sony pozwala nam już wirtualnie mazać po ścianach, tak twórcy aplikacji umożliwiają porozstawianie na całym świecie swoich kanciastych kreacji. Wgrywa się je na specjalnej stronie internetowej.

Na chwilę obecną umieszczanie cyfrowych obiektów z plików .mca na mapie Ziemi jest nieco toporne, ale twórcy aplikacji obiecują rychłe usprawnienie procesu. Minecraft Reality oparte jest na autorskiej technologii PointCloud, pozwalającej na szybkie odczytywanie świata dookoła z użyciem kamerki w urządzeniach przenośnych, a także dokładne umiejscawianie w nim wirtualnych przedmiotów. Co ciekawe, na bazie tego rozwiązania przygotowywana jest również specjalna darmowa przeglądarka dla smartfonów czy tabletów, ze swoistym „zmysłem wzroku”.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało