r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Minecraft dla szkół z dobrymi wynikami i nową aktualizacją

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Jeśli Minecraft kojarzy się Wam głównie z gimnazjalistami oglądającymi swoich idoli na YouTube, to jesteście w błędzie, chociaż nieznacznym. Jasne, Minecraft to głównie gimnazjum i kiepskie filmiki, ale nie należy zapominać o przedsięwzięciu Microsoftu – MinecraftEdu. Właśnie pojawiła się spora aktualizacja, dzięki której Minecraft: Education Edition stał się jeszcze lepszym narzędziem do nauki dzieci (także w gimnazjum).

Minecraft: Education Edition został wprowadzony w ubiegłym roku i obecnie wykorzystywany jest przez ponad 75 tys. uczniów i nauczycieli w ponad 100 krajach. Na konferencji BETT w Londynie, Microsoft ogłosił nową aktualizację do swojego projektu, która podobno miała zostać stworzona w oparciu o informacje zwrotne od społeczności.

Wśród nowości znajdziemy Global Pause – funkcję, która pozwoli nauczycielowi na włączenie krótkiej przerwy i przejście do innej aktywności. Pojawiły się dodatkowe opcje ułatwienia dostępu, w tym czytanie tekstu we wbudowanym czacie. Usprawniony został interfejs użytkownika, zarządzenie ustawieniami ma być bardziej przejrzyste i po prostu prostsze. Natomiast większe światy, pozwolą na tworzenie większych i bardziej rozbudowanych budowli.

r   e   k   l   a   m   a

Przypomnijmy, że Minecraft: Education Edition kierowany jest do publicznych, a także niepublicznych placówek edukacyjnych, bibliotek, muzeów oraz zarejestrowanych organizacji charytatywnych i non-profit. Cel to zapewnienie dostępu bez względu na terytorium. Microsoft przygotował także stronę education.minecraft.net, w której nauczyciele biorący udział w przedsięwzięciu mogą prezentować efekty pracy uczniów oraz wzajemnie je sobie udostępniać.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.