reklama

Minecraft na Raspberry Pi

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Minecraft zrobił sporą karierę i jest na przykład w czołówce gier kupowanych na Xbox Live Arcade, ale Mojang wciąż szuka nowych graczy, a więc i rozgląda się za potencjalnie generującymi nowych graczy platformami. W oko wpadły mu ostatnio malutkie komputery — Raspberry Pi. Wersja Minecrafta na malinki została zapowiedziana w listopadzie zeszłego roku i już jest dostępna dla wszystkich.

Minecrafta dla Raspberry Pi można pobrać ze strony pi.minecraft.net, gdzie znajduje się również instrukcja instalacji. Gra przeznaczona jest dla Raspbiana „Wheezy” i wymaga oczywiście uruchomienia systemu XWindows. Należy tu zaznaczyć, że ta wersja gry jest bezpłatna, a jej głównym celem jest przyciągnięcie dzieci i młodzieży do urządzenia o nieocenionych walorach edukacyjnych. Minecraft: Pi pozwala bowiem nie tylko na grę, ale też na zabawę z jej kodem w kilku językach. Ma to umożliwić młodym programistom postawienie pierwszych kroków w świecie programowania gier.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama