r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Minecraft na Raspberry Pi

Strona główna Aktualności

Minecraft zrobił sporą karierę i jest na przykład w czołówce gier kupowanych na Xbox Live Arcade, ale Mojang wciąż szuka nowych graczy, a więc i rozgląda się za potencjalnie generującymi nowych graczy platformami. W oko wpadły mu ostatnio malutkie komputery — Raspberry Pi. Wersja Minecrafta na malinki została zapowiedziana w listopadzie zeszłego roku i już jest dostępna dla wszystkich.

Minecrafta dla Raspberry Pi można pobrać ze strony pi.minecraft.net, gdzie znajduje się również instrukcja instalacji. Gra przeznaczona jest dla Raspbiana „Wheezy” i wymaga oczywiście uruchomienia systemu XWindows. Należy tu zaznaczyć, że ta wersja gry jest bezpłatna, a jej głównym celem jest przyciągnięcie dzieci i młodzieży do urządzenia o nieocenionych walorach edukacyjnych. Minecraft: Pi pozwala bowiem nie tylko na grę, ale też na zabawę z jej kodem w kilku językach. Ma to umożliwić młodym programistom postawienie pierwszych kroków w świecie programowania gier.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.