reklama

Minecraft w Apple TV, czyli Tim Cook musiał zacząć od czegoś nieważnego #Mac

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

Jak można się było spodziewać, Tim Cook zaczął swoje wystąpienie od wszystkiego, tylko nie tego na co czekamy. Opowieści o ciężkiej pracy nad dostępnością produktów Apple dla niepełnosprawnych, uruchomieniu nowej strony temu poświęconej, (samo)zachwycie nad iPhonem 7, który zachwycić miał klientów jakością robionych zdjęć – choć oczywiście jego zastosowanie nie ogranicza się do robienia zdjęć, bo przecież ważniejsze jest wracanie do nich i oglądanie ich ze znajomymi i rodziną dzięki funkcji Wspomnień iOS-a 10… bo jeśli tego jeszcze nie wiedzie, iPhone 7 działa pod kontrolą iOS-a 10, najbardziej zaawansowanego systemu mobilnego na świecie, którym zachwyceni są wszyscy klienci Apple’a.

Szef Apple’a może być zadowolony. Niewymieniona z nazwy konkurencja (nie, nie jest to BlackBerry) najnowszą wersję swojego systemu mobilnego zdołała umieścić zaledwie na 1% wszystkich urządzeń, podczas gdy iOS 10 jest już na 60%. A zresztą jaki iOS 10? Już mamy iOS-a 10.1, który przynosi m.in. tryb portretowy dla tego dużego iPhone’a 7 (i który jest oczywiście świetny).

Dowiedzieliśmy się też, że iPhone 7 i Apple Watch 2 są teraz nieocenione w Japonii, bo za ich pomocą można płacić zbliżeniowo (w Ameryce to wciąż sensacja), dodano też do ich aplikacji Mapy informacje o transporcie publicznym, dzięki którym nie zgubicie się nawet w tokijskim metrze. A w czasach, gdy rynek smartzegarków umiera, to Apple Watch 2 jest tak wspaniały, że ma świetne recenzje w mediach. Jest w końcu najlepszym urządzeniem do prowadzenia zdrowego trybu życia. Wyniki sprzedaży? Nie, o tym Tim Cook nie powiedział.

Za to dowiedzieliśmy się, że Apple chce zrewolucjonizować nam telewizor. Tak, kolejna rewolucja: ponieważ przyszłością telewizji są apki. Apple TV ma już 8 tysięcy aplikacji w każdej kategorii, dzięki którym doświadczenie telewizji będzie równie fantastyczne, co doświadczenie wszystkich innych urządzeń z Jabłkiem. Nawet gry na tym nowym Apple TV są, a wśród nich niebawem pojawi się gra najważniejsza, tzn. Minecraft.

Gdy zmęczycie się układaniem świata z kubików, będzie można oglądać seriale i filmy fabularne, ponieważ już 1600 aplikacji od dostawców treści oddaje je na wyciągnięcie ręki. Czy napisaliśmy, że będą to świetne seriale i filmy? Pewnie nie, ale to rozumie się samo przez się. Do tego programy na żywo, imprezy sportowe… a jeśli odkryjemy, że nasza telewizja jest nie dość interesująca, interaktywna i społeczna, to będziemy mogli łączyć ze sobą aplikacje – by było ciekawiej.

Pokazał to menedżer Twittera, który z jakiegoś powodu ma się znać na internetowym wideo: tweety różnych sportowców na żywo towarzyszące meczowi futbolu amerykańskiego, strumienie z Peryskopu z innych punktów widzenia, replaye wideo – oto zunifikowane doświadczenie telewizji według Tima Cooka.

Co byśmy zrobili bez tej fontanny innowacji?

© dobreprogramy

Komentarze

reklama