Mini przebudowa działu Programy w vortalu

Strona główna Aktualności

O autorze

W związku ze stale rosnącą ilością programów w vortalu wprowadziliśmy dziś nowe elementy, które mamy nadzieję pozwolą na bardziej efektywne i wygodne przeszukiwanie bazy programów.

Po wybraniu dowolnego programu obok jego opisu, po lewej stronie, ujrzycie dodatkowe listy z programami, które są w jakiś sposób powiązane z wybraną aplikacją. Pierwszą listę o nazwie "Programy powiązane", wypełnią aplikacje, które są niezbędne do uruchomienia wybranego programu, rozszerzają jego funkcjonalność bądź też z innych powodów decydując się na instalację programu warto o ich istnieniu wiedzieć. Lista ta będzie pojawiać się tylko w niektórych przypadkach.

"Programy powiązane" to listy aplikacji, których kompletne zapełnienie jest dość czasochłonne w związku z czym w pierwszej fazie nie wszystkie uda się nam zamknąć. Systematycznie będziemy je jednak uzupełniać i już niedługo większość programów w vortalu będą miały "u swego boku" pełne listy powiązanych pozycji. W chwili obecnej jedną z uzupełnionych w ten sposób kategorii programów są Pakiety biurowe. "Programy powiązane" w naszej opinii szczególnie wpłyną na efektywność korzystania z zasobów dobrychprogramów i pozwolą lepiej wykorzystywać możliwości wybranych programów, a także pozwolą w dużej mierze uniknąć problemów występujących często w przypadkach aplikacji wymagających do uruchomienia różnego rodzaju dodatkowych bibliotek i dodatków.

Kolejna lista, "Programy w tej kategorii", zawiera programy, które znajdują się w kategorii do której przyporządkowany jest program wybrany przez Czytelnika. Celem tej listy jest wygodny podgląd konkurencyjnych rozwiązań podczas przeglądania opisu wybranego programu. Trzecią nowościa jest lista "Programy tego producenta" - znajdziecie tam więcej programów producenta programu, którego opis przeglądacie. Są to o tyle cenne informacje, że umożliwiają zapoznanie się z różnymi programami cenionego przez nas producenta, programami o któych istnieniu mogliśmy nawet nie wiedzieć.

Całość zmian ma na celu jak wyżej zaznaczyliśmy poprawienie efektywności przeglądania, a w zasadzie wyboru programów przez Czytelników. Zdajemy sobie jednak sprawę, że system można jeszcze ulepszyć i czekamy na ewentualne sugestie i opinie.

© dobreprogramy
s