Mini vMac

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program

Mini vMac to rozwijane od 2001 roku narzędzie, służące do emulacji jednego z pierwszych komputerów Macintosh, czyli Macintosh Plus, ale nie tylko. Program świetnie radzi sobie także z emulacją Macintosh 128K, 512K, 512Ke, SE, Classic oraz SE FDHD. Początkowo miał on być jedynie spin-offem aplikacji vMac, ale ostatecznie przeistoczył się w jego następcę.

Przede wszystkim skorzystać z Mini vMac powinniśmy wówczas, gdy zamierzamy uruchomić stare programy zgodne z Macintosh, które nie są kompatybilne z nowoczesnym urządzeniami firmy Apple. Mowa tu o urządzeniach wspomnianego producenta, które ukazały się na rynku w latach 1984 do 1986 i były wyposażone w mikroprocesory Motorola 680x0.

Mini vMac wymaga pliku ROM do działania i może być leganie używany jedynie przez właścicieli komputera Macintosh z układem Motorola 680x0 (i oczywiście później, gdy odmówi on posłuszeństwa). Jaki jest zatem sens korzystania z emulatora? Emulacja sprawdza się lepiej niż korzystanie ze starego sprzętu, bowiem na współczesnych komputerach stare aplikacje uruchamiane za pomocą Mini vMac będą działać nieporównywalnie szybciej i na większym ekranie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!