reklama

Miniaturowy BB-8, droid z nowych Gwiezdnych Wojen, już w sprzedaży!

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Gdy opublikowano pierwszy zwiastun najnowszej części Gwiezdnych Wojen, uwagę wielu zwrócił nowy typ droida BB-8, który przypomina kultowego R2D2. Zainteresowanie wzrosło jeszcze bardziej, gdy jasnym stało się, że sympatyczny robot nie jest dziełem grafików komputerowych, a prawdziwą samobieżną konstrukcją. Fanów serii, choć zapewne nie tylko, ucieszy fakt, że właśnie rozpoczęto sprzedaż miniaturowego BB-8 sterowanego za pomocą iPhone'a

Droid ma około 15 cm wysokości i w pełni zachował imponujący sposób poruszania się znany ze zwiastuna Gwiezdnych Wojen. Na górnej części kuli wprawiającej urządzenie w ruch, „wieżyczkę” montuje się za pomocą magnesu. Odpowiedzialna za wyprodukowanie droida firma Sphero przygotowała oczywiście odpowiednie oprogramowanie, które pozwala na zdalne sterowanie robotem i kilka dodatkowych funkcji.

Dzięki aplikacji możliwe jest wyświetlanie na wyświetlaczu iPada lub iPhone'a obrazu z kamery, na który może zostać nałożona wiadomość wideo od znajomego. Obraz zostanie odpowiednio zniekształcony, tak aby przypominał hologramy, dzięki którym komunikują się bohaterowie sagi. Nie ma oczywiście większego praktycznego zastosowania, ale wygląda smakowicie i będzie nie lada gratką dla fanów Gwiezdnych Wojen. O ile oczywiście nie zniechęci ich cena. Miniaturową wersję droida BB-8 można zakupić w Apple Store za 150 dolarów.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić