Minilens 1.1

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Minilens to sympatyczna bezpłatna gra, która z pozoru wydaje się być platformówką, ale bliżej jej jednak do nieśmiertelnego Sokobana. Postać zupełnie nie potrafi skakać, a poza tym naszym zadaniem jest przestawianie beczek w taki sposób, by je usunąć z ekranu. Wcielamy się w dzielnego robota sprzątającego, mającego za zadanie pozbyć się radioaktywnych odpadów, a przy okazji pozbierać też ostatnie na świecie roślinki.

Na każdy etap składa się któreś z obu tych zadań. Przede wszystkim nie należy się nigdy śpieszyć, gdyż kluczowe znaczenie ma kolejność wykonywanych czynności. Bardzo łatwo złym ruchem zablokować sobie drogę do rozwiązania układu, a przez to zostać zmuszonym do zabawy od początku. Trzeba kombinować zwłaszcza z drabinami, umożliwiającymi tak wdrapywanie się wyżej, jak i wchodzenie na beczki.

Rozgrywka jest stopniowo urozmaicana. Z początku odpady po prostu spychamy z krańca ekranu, potem wysadzamy dobrze rozłożonymi bombami, a kiedy indziej znów trzeba przy tym skorzystać z teleportów. Poziomów do przejścia jest wiele oraz pogrupowano je w zestawy. Niektóre koncentrują się wyłącznie na zbieraniu, inne na niszczeniu, a pozostałe mieszają cele zabawy. Minilens to świetna rozrywka umysłowa.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!