Miniodtwarzacz Groove zawsze na wierzchu dzięki Compact Overlay

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Microsoft rozpoczął testować funkcję miniodtwarzacza aplikacji Muzyka Groove. Kompatybilność z Compact Overlay pozwala na umieszczenie aplikacji w widocznym miejscu, tak aby odtwarzacz zawsze był na wierzchu. Dzięki temu będziemy mogli nawigować odtwarzaczem bez wyświetlania pełnego okna aplikacji.

Miniodtwarzacz w swojej okrojonej formie będzie posiadał trzy przyciski funkcyjne umieszczone w środkowej części. Pod nimi wyświetlać się będą tytuł oraz wykonawca. Taki układ umożliwia wygodne odtwarzanie muzyki. W okienku będziemy mogli także oglądać klipy muzyczne.

Funkcja małego okienka będzie testowana przez uczestników programu Windows Insiders. Jednak chwilowo nie jest ona dostępna, dlatego że Microsoft tymczasowo zawiesił aktualizacje aplikacji systemowych. W efekcie aktualnie nawet insidersi nie mają dostępu do najnowszej wersji Muzyki Groove.

Compact Overlay, czyli tryb picture-in-picture, dostępny będzie wyłącznie dla aplikacji UWP. Jak sama nazwa wskazuje, umożliwia on np. oglądanie filmów w trakcie pracy w zmaksymalizowanym oknie innej aplikacji. Dotychczas Compact Overlay zaimplementowano w aplikacjach Skype oraz Filmy i TV.

© dobreprogramy