r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ministerstwo Gospodarki udostępni kod serwisu konsultacje.gov.pl

Strona główna Aktualności

Niedawno uruchomiony został portal konsultacje.gov.pl, przeznaczony do konsultowania i zbierania opinii o aktach prawnych. Z punktu widzenia technologicznego serwis jest o tyle ciekawy, że powstał na bazie wolnego i otwartego oprogramowania i jego kod będzie ogólnodostępny.

Serwis bazuje na wolnym i otwartym projekcie Drupal i wykorzystuje Zend Framework do aplikacji łączących mechanizmy strony z repozytorium dokumentów Ministerstwa. System pozwala publikować dokumenty w Sieci i zarządzać nimi zgodnie z wytycznymi technicznymi i prawnymi. Według Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania, która brała udział w projektowaniu oprogramowania, platforma ta ma potencjał, aby stać się domyślnym miejscem konsultowania dokumentów dla Rządu.

Ministerstwo zamierza udostępnić kod źródłowy swojego rozwiązania na licencji GPL. Na razie wprowadzane są ostatnie poprawki, ale system już pracuje na danych produkcyjnych i w ciągu miesiąca powinien być gotów do publikacji. Nie wiadomo jeszcze z jakiego repozytorium kodu będzie korzystać Ministerstwo Gospodarki.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.