reklama

Mistrz .NET - ostatni dzwonek...

Strona główna Aktualności

O autorze

Pozostał już niespełna tydzień (do 19 marca) na rejestrację do trzeciej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Programowaniu Mistrz .NET. Tegoroczna edycja została znacznie wzbogacona w stosunku do poprzednich.

Oprócz tradycyjnego już testu online będzie można wziąć udział również w dwóch nowych kategoriach konkursowych: Tworzenie stron WWW i Tworzenie szablonu projektu strony internetowej. Prace konkursowe w tych kategoriach należy składać również do 19 marca.

Konkurs "Tworzenie strony www" polega na stworzeniu strony internetowej opartej o technologię Microsoft. Najważniejszym jest, aby strona była funkcjonalna i przyjemna dla oka oraz aby posiadała jak najwięcej elementów technologii Microsoft.. Na zwycięzcę w tej kategorii konkursowej czeka wyjazd na konferencję dla programistów Tech-ed do Barcelony.

Konkurs "Tworzenie szablonu projektu" polega na stworzeniu szablonu strony internetowej przy pomocy bezpłatnego narzędzia Visual Studio 2005 Web Developer. Najważniejszym jest, aby szablon był funkcjonalny, czytelny i łatwy w implementacji oraz posiadał jak najwięcej elementów technologii Microsoft. Nagroda to również wyjazd na konferencję dla programistów Tech-ed Developers.

Tradycyjny test online odbędzie się w dniach 26 - 30 marca w trzech turach do wyboru, których godziny zostaną podane na tydzień przed rozpoczęciem. Test będzie jednokrotnego wyboru, pytania będą posiadały cztery możliwe odpowiedzi i opcjonalnie listing kodu. Pytania dotyczyć będą technologii .NET i są podzielone na 5 kategorii. Dodatkowo w każdej kategorii wybrane zostaną najlepsze osoby z danej dziedziny, są to: programowanie Windows, tworzenie stron WWW, programowanie Office, programowanie Windows Mobile i bazy danych. Do udziału w teście online można rejestrować się do dnia 19 marca 2007.

Pierwsza nagroda dla uczestników testu to wyjazd dla jednej osoby na konferencję Tech-ed Developers, która odbędzie się w Barcelonie w Hiszpanii, w dniach od 6 do 9 listopada 2007, miejsce drugie zostanie nagrodzone konsolą Xbox 360, trzecie - telefonem typu smartphone. Dodatkowo przewidziano nagrodę dodatkową w postaci licencji na system Vista Ultimate, do wszystkich tych nagród będzie dołączana roczna prenumerata miesięcznika Software Developers Journal.

Więcej informacji o konkursie na stronie Mistrz.net.pl i polskich stronach Microsoft.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama