Transmiter Xiaomi Roidmi 3S — tani i wart swojej ceny — recenzja

Od zawsze byłem przeciwnikiem transmiterów FM. Te, które do tej pory testowałem nie działały należycie. Monofoniczna transmisja dźwięku, ciągłe zakłócenia w transmisji czy w końcu niska jakość przesyłanego dźwięku skutecznie mnie do nich zniechęcały. Wolałem nagrywać płyty, lub nawet korzystać z kasety-adaptera. Kilka razy jednak przewinęły mi się opinie na temat transmitera Xiaomi Roidmi 2S, które miały znacznie bardziej pozytywny wydźwięk niż standardowe opinie o transmiterach.

Autonomiczne auta pędzą drogą hipokryzji — na przykładzie ostatniego potrącenia pieszej z USA

W ostatnich dniach głośno jest na temat wypadku z dnia 18 marca, który miał miejsce w Arizonie. Autonomiczne Volvo XC90 z firmy Uber śmiertelnie potrąciło przechodzącą przez jezdnię kobietę. Wypadek spowodował spore zamieszanie zarówno w światku motoryzacyjnym, jak i technologicznym, co nie dziwi, biorąc pod uwagę jak bardzo się aktualnie przenikają.

Tachografy samochodowe — od analogu do cyfry

Dłuższą ciszę w blogowaniu przerywam wpisem o tematyce daleko wykraczającej poza "rdzeń" dobrychprogramów - dziś będzie o ciężkich maszynach, ale też o sprzęcie elektronicznym, oprogramowaniu i ludzkim zamiłowaniu do omijania wszystkich zabezpieczeń.

"Bohaterem" wpisu jest samochodowy tachograf. Piszę "samochodowy", ponieważ urządzenia te występują również gdzie indziej, np. na kolei.

W swojej najprostszej formie jest to urządzenie pomiarowe rejestrujące prędkość pojazdu osadzoną w czasie.

Polscy przewoźnicy coraz częściej eksperymentują z elektrycznymi autobusami — tym razem w Sosnowcu i Katowicach

Dla osób, które często odwiedzają dobreprogramy pojęcie "elektryczny samochód" przywodzi zapewne na myśl głównie Tesla Motors i ich samochody elektryczne - o tym najczęściej się tutaj pisze. Próby przejścia z napędu spalinowego na elektryczny prowadzą jednak producenci z praktycznie wszystkich gałęzi motoryzacji - nie tylko produkcji samochodów osobowych, ale też samochodów ciężarowych i autobusów.

Problemy z WiFi? Pomóc może ucieczka z 2,4GHz na 5GHz

W ostatnich latach, jeżeli chodzi o szybkość łącz internetowych realia w Polsce bardzo się zmieniły. O ile mieszkając w domu jednorodzinnym uzyskanie dostępu do łącza o przepustowości kilkudziesięciu megabitów na sekundę niejednokrotnie jest problemem, tak mieszkając w dużych zespołach mieszkaniowych często mamy dostęp do kilku operatorów oferujących łącza o szybkości kilkaset megabitów na sekundę w dosyć atrakcyjnych cenach. Przykładowo w UPC łącze o prędkości 120Mb/s kosztuje 59zl miesięcznie, ja u swojego, lokalnego operatora płacę tyle samo za łącze o prędkości 100Mb/s.

Dlaczego LTE jako alternatywa dla internetu kablowego to bardzo zły pomysł

Nastały już te czasy, w których w zasięgu LTE naszych operatorów telekomunikacyjnych jest większość populacji Polski. Nie gorzej jest zapewne z zasięgiem marketingu operatorów - reklamy zewnętrzne, telewizyjne, radiowe i jakie tylko marketingowcy są w stanie wymyślić radośnie informują nas, że już dziś możemy mieć bezprzewodowy dostęp do sieci o prędkości ponad 100Mb/s, za małe pieniądze i z dużą liczbą gigabajtów (albo wręcz nielimitowaną, co jest fikcją).

Śląska Karta Usług Publicznych, czyli jak zamienić proste rzeczy w koszmar

Dziś będzie o tym, jak nie zachęcać ludzi do korzystania z nowych technologii, jak stracić dużo publicznych pieniędzy oraz dlaczego fajnie jest mieć samochód. Tematyka taka, ponieważ w końcu dane mi było wypróbować najnowsze z osiągnięć dwudziestu jeden gmin w Województwie Śląskim oraz KZKGOP - tutejszego organizatora komunikacji publicznej. Osiągnięciem tym jest Śląska Karta Usług Publicznych zwana ŚKUPem, przez niektórych zwana też

Sony Ericsson — zapomniane telefony i akcesoria z szuflady

W swoim życiu przed atakiem rynku przez smartfony byłem posiadaczem niezmiernie wielu telefonów marki Sony Ericsson. W zasadzie to dopiero równe 2 lata temu rozstałem się z nimi na zawsze zmieniając model W20i na smartfona z Windows Phone. Przez cały ten czas uzbierałem niezliczoną ilość telefonów, ładowarek, akcesoriów, a na dysku komputera miałem niegdyś setki motywów, gier i różnego oprogramowania do tych telefonów.

Radio - kilka słów o jego stanie, cyfryzacji i nowych formach

Ostatnio w sieci przeczytałem tekst może niezbyt odkrywczy, ale za to dobrze obrazujący to, w jaki sposób oddziałują na mnie główne rozgłośnie radiowe jak RMF FM czy Radio ZET. Po około dwóch minutach słuchania pojawiają się nudności, ból głowy oraz chęć natychmiastowego opuszczenia pomieszczenia, w którym odbierana jest transmisja. W skrócie tekst mówi o właśnie takim, otępiającym wpływie głównych, komercyjnych rozgłośni radiowych na słuchacza.