Mobilne Spotify zyskuje funkcję rekomendowania koncertów

Strona główna Aktualności

O autorze

Spotify systematycznie rozwija swoją usługę pod kątem oferowania użytkownikom bardziej spersonalizowanych funkcji. Otrzymaliśmy już zatem mniej lub bardziej trafną playlistę „Odkryj w tym tygodniu”, a dziś do oficjalnej aplikacji zostało wprowadzone powiadamianie koncertach, które odbędą się w pobliżu użytkownika i mogą go potencjalnie zainteresować.

Użytkownicy aplikacji Spotify na Androida i OS X-a mogą już zobaczyć w menu „Przeglądaj” pozycję „Koncerty”. Znajdą się tam informacje o wydarzeniach muzycznych wytypowane na podstawie gustów, tj. odsłuchań, samego użytkownika. Trzeba przyznać, że skuteczność jest całkiem niezła, a na pochwałę zasługuje fakt, że Spotify nie bombarduje użytkownika listą mało interesujących dla niego koncertów, skupiając się na najbardziej dopasowanych do jego muzycznych upodobań.

Po kliknięciu na proponowaną pozycję uruchomiona zostaje przeglądarka, a użytkownik zostaje przekierowany na stronę informacyjną w serwisie Songkick. Stanowi to pewną wadę, gdyż na jej łamach brakuje niekiedy bardziej szczegółowych informacji, na przykład na temat biletów. Lepszym pomysłem byłaby integracja z oficjalnym wydarzeniem na Facebooku, co stanowiłoby dodatkowe źródło informacji dla Spotify i pozwalało sugerować wydarzenia i muzykę jeszcze skuteczniej.

Aplikację Spotify na Androida i iOS-a z funkcją rekomendowania koncertów można pobrać z naszej bazy programów.

© dobreprogramy