reklama

Mobilne SuperMemo

Strona główna Aktualności

O autorze

SuperMemo jest bardzo cenionym na polskim rynku programem przeznaczonym do przyswajania wiedzy, szczególnie dobrze sprawdzającym się we wspomaganiu nauki języków (słówek i zwrotów).

Do aplikacji SuperMemo będącej niejako systemem nauki bazującym na metodzie nauczania opracowanej przez dwóch polskich naukowców z Akademii Medycznej w Poznaniu (dr Piotra Woźniaka i dr Edwarda Gorzelańczyka) dostępnych jest szereg baz słówek, kursów itp. zarówno komercyjnych, dostarczanych przez producenta, jak również bezpłatnych tworzonych przez społeczność.

Teraz można posiadane kursy wykorzystać nie tylko za pomocą komputerów ale również "w drodze" dzięki SuperMemo Mobile dla palmtopów. SuperMemo Mobile, obsługuje wszystkie kursy wydane na płytach CD-ROM w wersji SuperMemo UX. Kursy mogą zawierać elementy typowe dla aplikacji multimedialnych, takie jak: pliki MP3, nagrania lektorów, grafiki itd. Ponadto program daje użytkownikowi możliwość tworzenia własnych kursów i ćwiczeń.

SuperMemo Mobile działa pod kontrolą systemów Windows Mobile (od wersji 5). Program jest udostępniany nieodpłatnie dla użytkowników prywatnych na stronach producenta. Znajdują się tam także kursy w wersji demonstracyjnej, które można pobrać i zaimportować na PDA.

SuperMemo 98 (od 2005 roku bezpłatna wersja) pobrać można w dziale: PROGRAMY -> Edukacja i Nauka -> Inne programy edukacyjne.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama