reklama

Mobilne systemy operacyjne: Apple traci, Google zyskuje

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Z opublikowanego przez comScore raportu wynika, że w ostatnim czasie telefony z Androidem zdecydowanie umocniły swoją pozycje na rynku - głównie kosztem iPhone'ów i urządzeń z Windows Mobile.

Google może mówić o dużym sukcesie swojego mobilnego systemu operacyjnego - rynkowy udział komórek z Androidem wzrósł w badanym okresie o 4% osiągając w maju poziom 13% wobec 9% w lutym. Wszystkie pozostałe mobilne platformy traciły - największe spadki zanotował Microsoft, którego system stracił 1,9% udziałów w rynku i wyniósł w maju 13,2%. Na minusie był także Apple i produkowane przez niego telefony iPhone, które straciły w badanym okresie 1% rynku osiągając w maju poziom 24,4%. Kiepsko poradził sobie także Palm, tracąc w ciągu trzech miesięcy 0,6% rynku - produkowane przez niego komórki ulegają obecnie marginalizacji i posiadają jedynie 4,8% udziałów w rynku. Najmniej na wzrostach Androida stracił zaś RIM - komórki z logo BlackBerry straciły tylko 0,4% i cały czas mogą pochwalić się znaczącym, 41,7% udziałem w mobilnym rynku USA.

Trzeba zauważyć, że badanie comScore było robione jeszcze przed premierą iPhone'a 4, który mimo początkowych problemów technicznych osiągnął ogromny sukces marketingowy i zapewne pozwolił firmie Apple na odrobienie części strat wobec Google.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało