reklama

Mobilny Google Docs teraz także po polsku

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Internetowy pakiet biurowy Google w wersji mobilnej wzbogacił się o kilkadziesiąt nowych wersji językowych. Wśród udostępnionych lokalizacji znalazł się język polski.

Google Docs w wersji dla telefonów komórkowych zadebiutował w listopadzie minionego roku. Przypomnijmy, że usługa umożliwia przeglądanie i edycję dokumentów z poziomu przeglądarki internetowej smartfona. Poza podstawowymi funkcjami mobilny Google Docs udostępnia także system pracy w grupie z podglądem zmian w czasie rzeczywistym i obsługuje mechanizm zamiany mowy na tekst. Od dnia dzisiejszego pakiet jest dostępny w 44 wersjach językowych. Użytkownik ma do dyspozycji zlokalizowany interfejs i może korzystać ze słownika i usług typu Voice w ojczystym języku. Lokalizacji doczekał się także arkusz kalkulacyjny. Google Docs powinien automatycznie wykryć domyślny język użytkownika - istnieje także możliwość zmiany lokalizacji w ustawieniach usługi.

Mobilny Google Docs jest dostępny na wiele platform, jednak w większości są one ograniczone do poglądu dokumentów. Możliwość edycji jest dostępna jedynie dla systemu Android w wersji 2.2 lub nowszej oraz na urządzeniach iPhone i iPad z systemem iOS 3.0 lub nowszym.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama