reklama

Mobilny Internet Explorer 6 także na Windows Mobile 6.1

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Pomimo tego, że Internet Explorer Mobile 6 dla urządzeń przenośnych został wydany jeszcze w listopadzie, trudno znaleźć telefon czy PDA z nową przeglądarką na pokładzie - Microsoft zapowiedział, że będzie ona dostarczana wyłącznie z nowym systemem Windows Mobile 6.5, który na rynku zadebiutuje z nowymi urządzeniami dopiero w trzecim kwartale. Teraz jednak firma zmienia zdanie, a przynajmniej częściowo.

Microsoft zapowiedział, że dołączy nową mobilną wersję Internet Explorera do systemu Windows Mobile 6.1, pod kontrolą którego pracują dzisiejsze smartfony i komputery PocketPC. Przeglądarka znajdzie się w wersji systemu oznaczonej jako AKU 1.4. Wersja ta będzie preinstalowana na wszystkich nowych urządzeniach, ale niestety nie będzie można dokonać aktualizacji już istniejących. Microsoft tłumaczy, że nowy IE oferuje bogate funkcje multimedialne, których obsługa wymaga szybkiego procesora i dużej ilości pamięci - dlatego tylko nowe urządzenia będą mogły sprostać IE Mobile 6. Prawdopodobnie jednak jest to tylko marketingowy wybieg, bo wielu użytkowników na własną rękę próbuje instalować nową przeglądarkę i raczej nikt nie zgłasza problemów z wydajnością.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama