Mobilny Internet według Opery

Strona główna Aktualności

O autorze

Opera opublikowała raport poświęcony globalnym trendom związanym z mobilnym Internetem oraz, co nie dziwi, pozycji Opery Mini wśród "mobilnych Internautów". Poza globalnymi trendami i zestawieniem krajów raport naświetla tendencje w krajach, które mogą stać się wkrótce liderami mobilnego przeglądania.

W świetle raportu Opera Mini ciągle umacnia się na pozycji lidera wśród przeglądarek mobilnych. Jak wynika z raportu w sierpniu liczba użytkowników Opery Mini wzrosła o 10% do 31.9 miliona. Z danych statystycznych wynika m. in., że w sierpniu 2009 r. użytkownicy Opery Mini wygenerowali blisko 209 mln megabajtów danych (odwiedzonych 13,9 mld stron). W porównaniu z lipcem ten wskaźnik wzrósł o 11,7%, a w skali rocznej – o 222%. Dane w Operze Mini są kompresowane o ok. 90%. Gdyby nie ten fakt, byłoby to prawie 1,9 petabajta danych.

Dziesięć krajów o największej liczbie użytkowników, w kolejności, to: Rosja, Indonezja, Indie, Chiny, Ukraina, RPA, USA, Nigeria, Wielka Brytania i Polska. W Polsce zanotowano wzrost ilości odwiedzonych stron w skali rocznej o 118.3%, wzrost liczby użytkowników w skali rocznej o 58.0%, każdy z użytkowników odwiedził średnio 174 strony. Listę najczęściej przeglądanych stron na Operze Mini otwiera Nasza-Klasa, za nią uplasowały się Google, Onet, Allegro i Wikipedia.

Pełny raport jest dostępny na stronie Opery.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji