r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Mobilny Kalendarz Google wreszcie z opcją dodawania zadań

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Kalendarz Google na Androida i iOS doczekał się przydatnej funkcji. W najnowszej wersji aplikacji mobilnej możemy zapisywać zadania do wykonania. Google w ten sposób rzuca rękawicę producentom takich programów typu To-Do, jak Any.Do lub Wunderlist.

Po aktualizacji mobilnego Kalendarza Google, przycisk w aplikacji służący wcześniej do tworzenia wpisów w kalendarzu pozwala też utworzyć przypomnienie o zadaniu. Przypomnienie domyślnie ustawione jest jako trwające przez cały dzień, ale możemy wybrać dowolną datę i godzinę, kiedy chcemy otrzymać informację od kalendarza. Ustawione powiadomienia – aktualne i wcześniejsze – można zaś sprawdzić nie tylko w aplikacji, ale też w innych usługach Google: Inbox i Now.

r   e   k   l   a   m   a

Zapisane powiadomienie będzie widoczne w kalendarzu, dopóki go nie usuniemy. Takie rozwiązanie ma sprawić, że żadne z zadań nie przepadnie w natłoku spraw. Nieaktualne powiadomienia można zaś schować jednym przesunięciem palca, wtedy zostaną one zarchiwizowane. Chcąc usunąć je na stałe, trzeba otworzyć sekcję z przypomnieniami w Inboxie lub w Google Now. Mało to intuicyjne, za to co najmniej chaotyczne.

W zaktualizowanym Kalendarzu Google znajdziemy też funkcję wcześniej dostępną w Inboxie. To inteligentne podpowiedzi dopasowane do treści, które wpisujemy. Przykładowo, gdy zapiszemy „Napisz maila do Tomka Kowalskiego”, algorytm w kalendarzu zaproponuje nam adres poczty elektronicznej oraz numer telefonu Tomka Kowalskiego, który znajdzie w naszych kontaktach.

Nowa wersja google'owego kalendarza wkrótce powinna pojawić się w sklepie Google Play i w AppStore. Programiści Google pracują też nad wprowadzeniem funkcji zarządzania zadaniami do kalendarza w wersji webowej.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.