Mobilny Lisek po raz pierwszy dla Windows Mobile

Strona główna Aktualności

O autorze

Fennec to nazwa kodowa mobilnej wersji przeglądarki Firefox. Właśnie ukazała się pierwsza testowa wersja przeznaczona dla urządzeń z systemem Windows Mobile.

Wydanie jest przeznaczone dla telefonów HTC Touch Pro. W konsekwencji, wymaga to od telefonu, na którym uruchamiany jest Fennec rozdzielczości VGA (300 DPI) oraz klawiatury, jako narzędzia do wprowadzania tekstu. Dystrybuowany jest w postaci instalatora CAB o rozmiarze dziewięciu megabajtów. W jego w skład wchodzi mobilna wersja środowiska XULRunner stworzonego dzięki Netscape Portable Runtime. Port jest wciąż we wczesnej fazie rozwoju, przez co może działać nieprawidłowo. Planowana jest też wersja pod Symbiana.

Rynek mobilnych przeglądarek internetowych posiada już kilka cenionych pozycji. To, co wyróżnia Fenneca na tle pozostałych aplikacji, to przede wszystkim możliwości dostosowywania do własnych potrzeb. Podobnie jak tradycyjny Firefox, Fennec oferuje wsparcie dla rozszerzeń producentów trzecich, umożliwiających niemal dowolne rozbudowywanie funkcjonalności i interfejsu użytkownika. Dostępny jest także film przedstawiający możliwości aplikacji.

© dobreprogramy