Moc w paczce gier z serii Star Wars silna, portfele szerzej gracze otworzyć zechcą

Strona główna Aktualności

O autorze

W oczekiwaniu na siódmą część filmowych Gwiezdnych Wojen, komputerowcy będący fanami marki wykreowanej przez George'a Lucasa zapewne odświeżają sobie stare gry nawiązujące do obrazów kinowych. Nawet jeśli jeszcze nie to teraz już czas najwyższy, bowiem w ramach inicjatywy Humble Bundle pojawiła się paczka produkcji Star Wars. Naprawdę fenomenalne tytuły sprzed lat do nabycia są za bardzo niewielkie pieniądze.

Po wpłaceniu minimum dolara otrzymuje się klucze Steam na niezapomniane RPG Knights of the Old Republic, strzelankę Star Wars: Dark Forces, a także nowszą Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy. Wpłaty na poziomie aktualnej średniej (obecnie nieco ponad 11 dolarów) gwarantują do tego KotOR II: The Sith Lords, Star War: Republic Commando oraz Star Wars Battlefornt II. Od 12 dolarów zyskujemy zaś jeszcze Star Wars: Empire at War w wersji Gold, The Force Unleashed: Ultimate Sith Edition plus The Force Unleashed II. Mało? W najbliższych dniach do paczki dojdą kolejne pozycje.

Wszystkie gry do pozyskania będą z cyfrowej platformy firmy Valve, niektóre mają też swoje wersje OS X. Pieniądze standardowo rozdzielić można między producentów poszczególnych projektów, Humble Bundle oraz instytucję charytatywną, w tym akurat przypadku amerykański UNICEF. Łącznie najnowszy zestaw HB zebrał już 1,2 miliona dolarów, a w sprzedaży będzie jeszcze przez niemal dwa tygodnie. Organizatorzy wyceniają pakiet na 115 dolarów, jeśli mielibyśmy gry normalnie nabywać osobno.

Nawet jeżeli ktoś tylko biegał w młodości po podwórku z patykiem imitującym miecz świetlny i powyższe dzieła przeszły mu jakoś koło nosa na PC, warto się nimi teraz zainteresować. Zestarzały się bardzo ładnie. Gdy zapewne w najbliższych dniach dojdą do paczki obie części Jedi Knight, wtedy już zupełnie nie ma nad czym się zastanawiać. Zestaw da się nabyć również w formie prezentu, pomyślcie więc, kogo ewentualnie moglibyście obdarować grami, w których moc jest w dalszym ciągu niezwykle silna...

© dobreprogramy
s