r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Modelio 3.6.1

Strona główna Mac Programowanie Inne programy dla programistów

Modelio to program do modelowania o otwartych źródłach. Modelio obsługuje UML, BPMN, MDA, SysML i wiele innych standardów, które można doinstalować w postaci wtyczek. Program można rozszerzać także skryptami w Jythonie.

Galeria programu

Modelio ma wszystkie narzędzia, potrzebne do tworzenia diagramów dla systemów, przypadków użycia, stanów, klas, schematów interakcji, komponentów, obiektów, wdrożeń i procesów biznesowych. Poprawność modelu można sprawdzić wbudowanym audytorem, można też korzystać z konsoli i eksportowania kodu w Javie. Modelio ma także możliwość importowania i eksportowania dokumentów XML, a także przygotowywania diagramów do publikacji w HMTL-u.

Modelio obsługuje UML2 z profilami dla XSD, WSDL, BPEL, SoaML dla modelowania w środowiskach rozproszonych oraz BPMN dla procesów biznesowych.

Modelio ma spore możliwości, które można dodatkowo rozszerzać modułami tworzonymi przez społeczność, darmowymi lub płatnymi. Znajdziemy tu między innymi obsługę modelowania procesów biznesowych TOGAF, modelowanie architektur w SysML, MARTE dla systemów wbudowanych i oczywiście generator kodu w Javie. Rozszerzenia można przeglądać na stronie sklepu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.