Modelio Modelio 3.6.0

Strona główna Windows Programowanie Projektowanie oprogramowania
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Modelio to otwarte środowisko do modelowania UML, BPMN, MDA, SysML i w wielu innych standardach. Program można dowolnie rozszerzać zewnętrznymi modułami.

Modelio ma wszystkie niezbędne narzędzia do tworzenia diagramów dla systemów, czynności, przypadków użycia, stanów, interakcji, klas, komponentów, obiektów, wdrożeń i tym podobnych. Program ma wbudowanego audytora, który wskaże błędy, oraz możliwość eksportowania modelu bezpośrednio do schematu klas projektu w Javie.

Program ma możliwość importowania i eksportowania dokumentów XML, a także przygotowywania diagramów do publikacji w HMTL-u. Do automatyzacji zadań można wykorzystać skrypty w Jythonie.

Modelio obsługuje UML2 z profilami dla XSD, WSDL, BPEL, SoaML dla modelowania w środowiskach rozproszonych oraz BPMN dla procesów biznesowych.

Modelio ma spore możliwości, które można dodatkowo rozszerzać modułami tworzonymi przez społeczność, darmowymi lub płatnymi. Znajdziemy tu między innymi obsługę modelowania procesów biznesowych TOGAF, modelowanie architektur w SysML, MARTE dla systemów wbudowanych i oczywiście generator kodu w Javie. Rozszerzenia można przeglądać na stronie sklepu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!