r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Modułowego smartfona Ara złożymy dopiero w 2016 roku

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Pod projektem Ara, kryją się jedne z najciekawiej zapowiadającym się smartfonów. Składają się one z modułów, które pozwalają użytkownikowi samemu zdecydować o kamerze, pojemności baterii czy ilości pamięci. Niestety ich premiera została przełożona, zobaczymy je dopiero w 2016 roku.

Na początku roku odbyła się specjalna konferencja poświęcona smartfonom Ara. Poznaliśmy na niej plany wprowadzenia urządzeń na rynek. Google poinformowało, że testy modułowych smartfonów ruszą jeszcze w tym roku. Pierwszymi szczęśliwcami, którzy mieli otrzymać możliwość przetestowania tych urządzeń mieli być mieszkańcy Portoryko.

Firmie Google nie udało się jednak zrealizować planów wprowadzenia smartfonów Ara w tym roku. Na oficjalnym Twitterze projektu Ara pojawił się wpis informujący, że premiera została przesunięta. Testy smartfonów mają ruszyć dopiero w 2016 roku, nie został podany dokładny miesiąc. Dodatkowo opublikowana została informacja, że firma poszukuje kilku lokalizacji na terenie Stanów Zjednoczonych, gdzie miałyby ruszyć testy. Obecnie nie wiemy nic więcej.

r   e   k   l   a   m   a

Smartfony Ara mają dużą przewagę nad klasycznymi modelami. W przypadku tradycyjnych smartfonów kupujemy urządzenia, których specyfikacja została określona przez producenta i nie możemy jej zmienić, co nie pozwala nam dobrać urządzenia dopasowanego do naszych potrzeb. Przykładowo, jeśli zależy nam na bardzo dobrej jakości zdjęć, to i tak najczęściej musimy sięgnąć po topowy, drogi model, bo to w takich znajdziemy najlepsze kamery. Jednak oprócz tej świetnej kamery, stosowane są w nim inne podzespoły z górnej półki, za które musimy sporo zapłacić, a często oferowanej przez nich wydajności nie potrzebujemy. Natomiast w przypadku smartfonów Ara ten problem nie istnieje, jeśli potrzebujemy smartfona wyłącznie ze świetną kamerą i pojemnym akumulatorem, to po prostu wybieramy odpowiednie moduły. Podobnych przykładów można by jeszcze wymienić wiele.

Modułowe smartfony od Google mogą podbić rynek, ale po pierwsze, muszą się w ogóle pojawić w normalnej sprzedaży. Po drugie, ich dostępność nie może być ograniczona, tak samo jak i samych modułów. Po trzecie, cena nie powinna odstraszać. Oczywiście ważna będzie także odpowiednia reklama, która musi wzbudzić odpowiednio duże zainteresowanie.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.