Modus 2.2.8.563

Strona główna Windows Firma Zarządzanie produkcją
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Modus to kompleksowy system wspomagający proces produkcji w małych i średnich przedsiębiorstwach.

W jego skład wchodzi szereg modułów umożliwiających zarządzanie m.in. relacjami z klientami, zamówieniami, magazynem, produkcją, sprzedażą, logistyką i finansami. Z pomocą programu możliwa staje się prosta optymalizacja zasobów produkcji, kontrola i poprawa produktywności, a także przegląd całej produkcji od momentu złożenia zamówienia do wydania gotowego produktu, planowanie jego transportu na wyznaczonych trasach oraz przydzielanie prac pracownikom/maszynom i rozliczanie ich z akordów na podstawie norm czasowych. Dodatkowo aplikacja umożliwia wystawianie rachunków, faktur, jak również tworzenie przydatnych analiz i raportów. Modus pracuje w oparciu o darmowy system bazodanowy Firebird.

Darmowa wersja programu posiada pewne ograniczenia. Modus Free wymuszona pracę z lokalną bazą (w podkatalogu /db), umożliwia tylko jedno połączenie do bazy, dostępny jest tylko jeden użytkownik (ADMIN ze wszystkimi uprawnieniami), program umożliwia pracę na 1 stanowisku i nie oferuje modułu CMMS.

System Modus 2.2 został wzbogacony m.in. o następujące funkcje

 • wprowadzenie modułów MRP (Planowanie zapotrzebowania materiałowego ) i EAM (utrzymanie ruchu)
 • nowy terminal produkcyjny (umożliwiający miedzy innymi możliwość rejestracji czasu pracy)
 • dynamiczne receptury, wyznaczające zapotrzebowanie na surowce na podstawie: zmiennych, wzorów oraz tabel zużycia
 • import wybranych kartotek z pliku xls
 • Kreator technologii. Wprowadzono możliwość definiowania technologi produkcji przy użyciu kreatora, który krok po kroku prowadzi przez cały proces począwszy od definiowania: operacji technologicznych, grup pracowników, etapów technologii produkcji po tworzenie receptur i produktów
 • klonowanie technologii
 • wielowymiarowe analizy danych
 • możliwość przydzielania pracowników do grup akordowych oraz realizacji i rozliczania produkcji w ramach grupy

Wersja 2.2.8.564

 • zoptymalizowana baza danych w celu otrzymania jeszcze lepszych parametrów
 • przygotowany bardziej intuicyjny interfejs
 • w module Analizy i Raporty dodano kolejne, wielowymiarowe analizy
 • możliwość klonowania aktywności
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Produkcja, magazyn, ogólnie szeroka elastyczność
brak
ocena użytkownika

Z Modusem pracuję już około 3 lata. Modus w naszej firmie to jest raczej mała instalacja, mamy nieco ponad 30 stanowisk, z czasem rozbudowywaliśmy. Pewnie też będziemy jeszcze dodawać kolejne stanowiska.
Znam kilka różnych systemów (małych, dużych, poslkich, zagranicznych) w mojej karierze przewinęło się ich już trochę, miałem przez to również kontakt z kilkoma dostawcami systemów.
Moje doświadczenie z Modusem jest bardzo pozytywne, zaskoczyło mnie w nim wiele rzeczy, oczywiście na plus. Świetnie rozwiązana kwestia zarządzania produkcją, planowanie produkcji, terminale produkcyjne. Wielkim plusem jest również elastyczność systemu i łatwość z jaką można tworzyć nowe technologię, zmieniać produkcję.
Modus bardzo ułatwia nam pracę, jestem zadowolony z systemu.
Muszę pochwalić również producenta RHO, bardzo dobry kontakt z pomocą, konkretni, znający się na rzeczy serwisanci.
Polecam Daniel

10.08.2016 11:51 | Recenzja do wersji 2.2.8.563
Niska cena, wiele możliwości, elastyczność, zarządzanie produkcją
Za dużo funkcji
ocena użytkownika

w firmie mamy Modusa od około 2 lat.

Mamy 34 stanowiska, w tym 10 terminali produkcyjnych.
Początki były bardzo różne. Modus wydawał się prostym narzędziem ale w miarę jak coraz dłużej z niego korzystamy odkrywamy nowe rzeczy, jest ich bardzo dużo.
Początkowo chcieliśmy ograniczyć wdrożenie do minimum ale ostatecznie wybraliśmy opcję rekomendowaną przez dostawcę i z perspektywy czasu mogę stwierdzić że była to słuszna decyzja, z uwagi na ogrom możliwości systemu, który też przeszkadza.
System ma swoje wady, ale które rozwiązanie nie ma.
Testowaliśmy kilka różny systemów, wybór padł na Modusa z kilku powodów: duża elastyczność, byliśmy w 3 zakładach gdzie system pracował – i to właśnie te wizyty ostatecznie nas przekonały. Po 2 latach nie zmieniłbym system na inny, niektóre rzeczy poprawiłbym.

24.06.2016 10:37 | Recenzja do wersji 2.2.8.563

Komentarze

0 nowych
  #38 12.02.2018 12:48

Dla firmy w której pracuję najważniejsze było w Modusie abyśmy mogli przedstawić z której dostawy pochodzi surowiec, jakie były wyniki kontroli tej dostawy surowca, jakie inne produkty wytworzono z wybranej partii surowca itp. Modus jest rozbudowany to fakt ale to tylko jego plus. Trzeba po prostu go poznać a praca w nim okaże się niezmiernie łatwa. A co do rozliczeń akordowych, wystarczy wpisać cenę za sztukę i program sam przelicza koszty po zalogowaniu się pracowników na terminalach jak to jest w naszej firmie.

  #37 10.02.2018 10:29

Tragedia. Znaleźć cokolwiek o tym programie to jak szukać igły w stogu siana. Pseudo faq pisała jakiś niespełna rozumu osoba. Żółta ramka uwaga musi być coś włączone, ale jak to włączyć to już nie napisze.
Kompletacja produktów zwalona. Po utworzeniu produktu powinna od razu być możliwość kompletacji z utworzonych wcześniej surowców, ale oczywiście nie, bo trzeba kilkać/odklikać coś, co oczywiście nie wiadomo gdzie jest. Tragedia. Subiekt którego wcześniej testowałem miał znacznie lepiej to rozwiązane.
Chciałem przetestować tu rzekomy akord, ale jak mam to zrobić, jak nie idzie szybko i sprawnie stworzyć kompletu....
NIE POLECAM

  #36 24.01.2018 16:20

Jak najbardziej mogę polecić ten program. Na początku myślałem, że go nie ogarnę bo ma bardzo dużo funkcji, co póżniej okazuje si e duuużym plusem ale teraz widzę jak bardzo ułatwia i przyśpiesza nam pracę. Zdecydowanie warto.

  #35 19.05.2017 10:57

Super sprawa z produktami wariantowymi. CRM, produkcja, magazyn, utrzymanie ruchu w jednym programie, w końcu nie ma każdy dział swojego programu.

  #34 27.04.2017 13:37

przetwórstwo tworzyw sztucznych, pracujemy na Modusie od około pół roku, rewelacja, wcześniej mieliśmy jakieś nakładki i to był dramat, teraz to zupełnie inny świat

  #33 14.08.2016 04:41

@Jacek_W no my wlasnie dzialamy na WFMAGu i mnie szlag trafia. Ogladalem prezentacje modusa i cagle nie wiem czemu szef czeka na zakup tego programu. Duzo problemow by rozwiazal

  #32 14.08.2016 04:31

@Piotr rok z Modusem hahaha widze ze z programem jak z kobieta. Z nia zle ale bez niej jeszcze gorzej XD

  #31 11.08.2016 22:06

Dobry system, wydaje się trochę skomplikowamy przy pierwszym kontakcie ale jak się trochę popracuje to jest bardzo wygodny, trzeba go poznać bo jest dobrze przemyślany a nie wszystkich opcj trzeba używać. Największu atut, że dużo zmiam nawet na zleceniach można przestawiać bardzo szybko i właśnie o to chodzi żeby program nie narzucał jak ma się robić tylko pomogał na producji.

W poprzedniej pracy używaliśmy modusa, teraz w nowej firmie nie ma żadnego programu i namawiam żeby kupili właśmie modusa bo akurat przy produkcji sprawdzał się lepiej niż inne programy któe sprawdzaliśmy, a szef długo szukał i porównywał.

Co do serwisu to dużo nie powiem, program działał i nie korzystałem z pomocy.

Jak myślisz o produkcji to program super, polecam

pozdrawiam

  #30 10.08.2016 11:23

od pól roku pracuję w firmie, która korzysta z tego systemu już od 3 lat. wcześniej pracowałem na dużym zagranicznym systemie i powiem jedno Modus ma najlepiej zorganizowaną produkcję jaką widziałem. Polskie firmy tworzą tak świetne systemy, to jest budujące. Jestem pod wrażeniem rozwiązania. Polecam.

  #29 10.08.2016 11:16

Pracuję z systemem Modus już dwa lata. Nie wyobrażam sobie pracy bez niego. Najlepszy system do zarządzania produkcją, na jakim pracowałem. Na serwis też nie mogę złego słowa napisać, działają błyskawicznie, nie ma problemów z dodzwonieniem się, wszystko szybko i jasno.

Piotr rok z Modusem   1 #28 03.08.2016 09:27

Witam.
Oto kolejny przykład który przemawia o tym że modus jest niedopracowany:
Gdy pytałem w RHO co się dzieje z programem po zakończeniu licencji i nie wykupieniu upgrade otrzymywałem zapewnienie że program działa nieprzerwanie bez zakłóceń. A nie jest to opisane w LICENCJI i PRAWACH AUTORSKICH PROGRAMU MODUS. Niestety RHO - Modus zapewnia a program przestaje działać z pierwszym dniem po zakończeniu licencji. W moim przypadku miało to miejsce w sobotę a pracujemy nieprzerwanie i do poniedziałku do godziny 11.00 nie mogliśmy korzystać z programu, produkcja stanęła DUŻE STRATY i OPÓŹNIENIA W REALIZACJI ZAMÓWIEŃ. Okazało się, że w RHO zapomniano umieścić na serwerze odpowiedniej informacji dzięki której program mógł wznowić pracę.
Jednocześnie zadaję sobie pytanie czy to przypadek, że po ustaniu licencji i ponownym uruchomieniu już na bezterminowej licencji program MODUS regularnie co kilka dni przestaje pracować i wymagana jest interwencja informatyka?????
Wybierając program MODUS poważnie należy się zastanowić czy warto kupić sobie tego typu kłopoty nawet mimo niskiej ceny, ale to pozostawiam do oceny Państwa.
Pozdrawiam:

  #27 24.06.2016 11:08

z Modusem pracuję prawie 1 rok, ogólnie uważam, że program spełnia swoje zadanie czyli zarządzanie produkcją. Początkowo wszystko było ok ale w miarę jak baza nam się rozrosła zaczął wolno pracować. Ulepszyliśmy sieć (światłowody, większa przepustowość)) zmieniliśmy windows server na linuxa i róźnica jest kolosalna. Jestem bardzo zadowolona wszystko chodzi bardzo szybko.

  #26 24.06.2016 09:57

Od 14 miesięcy pracujemy w firmie na Modusie, produkcję mamy dosyć skomplikowaną. Na początku nie było kolorowo ale w miarę jak poznawaliśmy system coraz lepiej.
Teraz nie wyobrażam sobie pracy bez Modusa, oczywiście jak każdy ma jakieś wady. Uważam, że jest to czołówka systemów do zarządzania produkcją.

  #25 29.03.2016 10:21

@never_mind: Dlaczego?

  #24 11.03.2016 11:34

@w-techology (niezalogowany): czytam i jestem w szoku! od 6 lat mam u siebie XLa od Comarchu. Świetny program wszystko działa miodzio. Fakt wdrożenie trwało 7 miesięcy... no i dobrze! Świetnie przygotowana analiza tak że sam byłem zaskoczony jak to u mnie jest. Potem projekt który w 100% uwzględniał jak chcę żeby było. To chyba kwestia partnera. Ja nie wybrałem złotego czy platynowego bo oni wypadli blado. Wybrałem małego partnera z Poznania - mali ale specjaliści od wdrożeń produkcyjnych... Dzieli nas 100 km ale to nie boli, bo 90% spraw załatwiają zdalnie. Są u mnie raz na dwa miesiące (chcieli co miesiąc ale od 3 roku użytkowaniu to tylko oględziny i zapytania o potrzeby..). W tym roku wymieniłem serwer bo 6 lat to sporo... no i to boli bo znowu IBM... ale mam nadzieję nastepne 6 lat spokoju. Podsumowując byłeś niezadowolony bo trafiłeś na marnego partner comarchu.

  #23 29.11.2015 16:02

@w-techology (niezalogowany): Wszystko jest kwestią poprawnego wdrożenia systemu Comarch ERP XL. Jeśli chodzi o firmy produkcyjne, znakomicie współpracuje z systemem do zarządzania produkcją Produkcja.NET

never_mind   1 #22 28.10.2015 10:49

Wszystkim odradzam ten program.

Autor edytował komentarz.
  #21 27.03.2015 13:56

Znalazłem filmki na stronie producenta, produkują na tym systemie meble tapicerowane. Myślę u nas też się sprawdzi.

  #20 03.12.2013 23:48

Też mi mail nie przyszedł, a później się okazało że jednak przyszedł tylko trafił do spamu.

maciek2013   1 #19 06.11.2013 22:22

Ściągnąłem program i go zainstalowałem, potem trzeba się było zarejestrować. Niestety po zarejestrowałem programu nie otrzymałem żadnego e-maila potrzebnego do potwierdzenia rejestracji. Jakaś porażka.