Modus 2.2.8.563

Strona główna Windows Firma Zarządzanie produkcją
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Modus to kompleksowy system wspomagający proces produkcji w małych i średnich przedsiębiorstwach.

W jego skład wchodzi szereg modułów umożliwiających zarządzanie m.in. relacjami z klientami, zamówieniami, magazynem, produkcją, sprzedażą, logistyką i finansami. Z pomocą programu możliwa staje się prosta optymalizacja zasobów produkcji, kontrola i poprawa produktywności, a także przegląd całej produkcji od momentu złożenia zamówienia do wydania gotowego produktu, planowanie jego transportu na wyznaczonych trasach oraz przydzielanie prac pracownikom/maszynom i rozliczanie ich z akordów na podstawie norm czasowych. Dodatkowo aplikacja umożliwia wystawianie rachunków, faktur, jak również tworzenie przydatnych analiz i raportów. Modus pracuje w oparciu o darmowy system bazodanowy Firebird.

Darmowa wersja programu posiada pewne ograniczenia. Modus Free wymuszona pracę z lokalną bazą (w podkatalogu /db), umożliwia tylko jedno połączenie do bazy, dostępny jest tylko jeden użytkownik (ADMIN ze wszystkimi uprawnieniami), program umożliwia pracę na 1 stanowisku i nie oferuje modułu CMMS.

System Modus 2.2 został wzbogacony m.in. o następujące funkcje

 • wprowadzenie modułów MRP (Planowanie zapotrzebowania materiałowego ) i EAM (utrzymanie ruchu)
 • nowy terminal produkcyjny (umożliwiający miedzy innymi możliwość rejestracji czasu pracy)
 • dynamiczne receptury, wyznaczające zapotrzebowanie na surowce na podstawie: zmiennych, wzorów oraz tabel zużycia
 • import wybranych kartotek z pliku xls
 • Kreator technologii. Wprowadzono możliwość definiowania technologi produkcji przy użyciu kreatora, który krok po kroku prowadzi przez cały proces począwszy od definiowania: operacji technologicznych, grup pracowników, etapów technologii produkcji po tworzenie receptur i produktów
 • klonowanie technologii
 • wielowymiarowe analizy danych
 • możliwość przydzielania pracowników do grup akordowych oraz realizacji i rozliczania produkcji w ramach grupy

Wersja 2.2.8.564

 • zoptymalizowana baza danych w celu otrzymania jeszcze lepszych parametrów
 • przygotowany bardziej intuicyjny interfejs
 • w module Analizy i Raporty dodano kolejne, wielowymiarowe analizy
 • możliwość klonowania aktywności

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Produkcja, magazyn, ogólnie szeroka elastyczność
brak
ocena użytkownika
10.08.2016 11:51 • Recenzja do wersji 2.2.8.563

Z Modusem pracuję już około 3 lata. Modus w naszej firmie to jest raczej mała instalacja, mamy nieco ponad 30 stanowisk, z czasem rozbudowywaliśmy. Pewnie też będziemy jeszcze dodawać kolejne stanowiska.
Znam kilka różnych systemów (małych, dużych, poslkich, zagranicznych) w mojej karierze przewinęło się ich już trochę, miałem przez to również kontakt z kilkoma dostawcami systemów.
Moje doświadczenie z Modusem jest bardzo pozytywne, zaskoczyło mnie w nim wiele rzeczy, oczywiście na plus. Świetnie rozwiązana kwestia zarządzania produkcją, planowanie produkcji, terminale produkcyjne. Wielkim plusem jest również elastyczność systemu i łatwość z jaką można tworzyć nowe technologię, zmieniać produkcję.
Modus bardzo ułatwia nam pracę, jestem zadowolony z systemu.
Muszę pochwalić również producenta RHO, bardzo dobry kontakt z pomocą, konkretni, znający się na rzeczy serwisanci.
Polecam Daniel

Niska cena, wiele możliwości, elastyczność, zarządzanie produkcją
Za dużo funkcji
ocena użytkownika
24.06.2016 10:37 • Recenzja do wersji 2.2.8.563

w firmie mamy Modusa od około 2 lat.

Mamy 34 stanowiska, w tym 10 terminali produkcyjnych.
Początki były bardzo różne. Modus wydawał się prostym narzędziem ale w miarę jak coraz dłużej z niego korzystamy odkrywamy nowe rzeczy, jest ich bardzo dużo.
Początkowo chcieliśmy ograniczyć wdrożenie do minimum ale ostatecznie wybraliśmy opcję rekomendowaną przez dostawcę i z perspektywy czasu mogę stwierdzić że była to słuszna decyzja, z uwagi na ogrom możliwości systemu, który też przeszkadza.
System ma swoje wady, ale które rozwiązanie nie ma.
Testowaliśmy kilka różny systemów, wybór padł na Modusa z kilku powodów: duża elastyczność, byliśmy w 3 zakładach gdzie system pracował – i to właśnie te wizyty ostatecznie nas przekonały. Po 2 latach nie zmieniłbym system na inny, niektóre rzeczy poprawiłbym.