Mój Office. Aplikacja ułatwiająca pracę z pakietem biurowym dostępna dla wszystkich

Strona główna Aktualności
Mój Office. Aplikacja ułatwiająca pracę z pakietem biurowym dostępna dla wszystkich
Mój Office. Aplikacja ułatwiająca pracę z pakietem biurowym dostępna dla wszystkich

O autorze

Zgodnie z zapowiedziami, Microsoft udostępnił publicznie aplikację Mój Office dla Windowsa 10. Aplikacja ta ma odgrywać rolę punktu startowego dla pracy z pakietem biurowym Office 365, Office 2016, Office 2019 oraz Office Online. Dzięki niej szybko odnajdziemy potrzebne programy i ostatnio edytowane pliki.

Celem istnienia aplikacji jest ułatwianie dostępu do plików, programów pakietu Office, a nawet kontaktów przechowywanych w Outlooku. Można z niej korzystać bez względu na to, czy licencja na pakiet biurowy jest firmowa, czy prywatna. Jeśli zaś aplikacja nie znajdzie odpowiednich programów zainstalowanych lokalnie, przeniesie nas do edycji dokumentu w przeglądarkowym Office Online. Pliki są widoczne w kolejności ostatniego użycia i aplikacja traktuje tak samo pliki lokalne, zapisane na OneDrive lub SharePoint oraz udostępnione przez innych. Najważniejsze dokumenty można przypiąć na stałe na górze listy.

Aplikacja Mój Office w obecnej odsłonie była dostępna dla testerów od grudnia 2018 roku. Microsoft informuje, że została przez nich ciepło przyjęta i okazała się pomocna w codziennej pracy. Jej interfejs został tak zaprojektowany, by przypominała stronę Office.com. Podobnie jak na stronie, można w aplikacji zobaczyć listę dostępnych w ramach tej licencji programów i je zainstalować. Dotyczy to także aplikacji mobilnych.

W aplikacji znalazło się także miejsce na kolekcję materiałów szkoleniowych, przygotowanych przez Microsoft.

Jeśli Mój Office ma być używany w środowisku firmowym, administratorzy mogą dostosować wygląd aplikacji do firmowej szaty graficznej, dodać zewnętrzne aplikacje i włączyć Microsoft Search.

Aplikacja Mój Office jest instalowana razem z systemem Windows 10. Można ją też pobrać samodzielnie.

© dobreprogramy
s