r   e   k   l   a   m   a
reklama

Mojave - tani chwyt czy strzał w dziesiątkę?

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Już kilka tygodni minęło, odkąd Microsoft zaprezentował wyniki bezprecedensowego eksperymentu o nazwie kodowej Mojave. Największym sceptykom zademonstrowano wtedy nowy system operacyjny o tej samej nazwie. W przeważającej większości byli oni pod wrażeniem, jak dobre i przydatne funkcje zostały w nim wbudowane. Największe zdziwienie przychodziło jednak pod koniec, gdy dowiadywali się, że to co oglądali to nie żaden nowy Windows Mojave, a po prostu Vista.

Jeśli wierzyć Microsoftowi i opisowi eksperymentu, okazał się on bez wątpienia strzałem w dziesiątkę - potwierdzono, że najwięksi krytykanci tak naprawdę często w ogóle nie widzieli na oczy tego, co tak zawzięcie krytykują. Eksperyment wywołał jednak wiele kontrowersji. Ci, którzy uwierzyli, że na filmach nie było podstawionych aktorów, narzekali na komputery demonstracyjne (że były superszybkie i dlatego Vista tak dobrze działała) albo że celowo pokazano wideo tylko z najbardziej zdziwionymi użytkownikami.

Nie rozwiejemy oczywiście wszystkich wątpliwości, ale możemy zakomunikować, że Microsoft w odpowiedzi na te kontrowersje opublikował kilka słów wyjaśnień na blogu Windows Vista. David Webster, który jest jednym z pomysłodawców eksperymentu tłumaczy tam, że Mojave nie miało tak naprawdę nikogo przekonać do Visty - hasłem przewodnim jest bowiem zdecyduj sam, a cel akcji to skłonienie negatywnie nastawionych użytkowników do przetestowania systemu zanim stwierdzą, że im się nie podoba. Ci, którzy mają okazję pracować z Vistą nawet 10 minut, są w większości zadowoleni - tak przynajmniej wynika z badań prowadzonych przez Microsoft. Aktualnie wskaźnik zadowolenia klientów, którzy kupili system w ciągu ostatnich 6 miesięcy wynosi 91% użytkowników.

Na dokładkę warto jeszcze obejrzeć nowe filmy opublikowane właśnie w witrynie projektu Mojave - a zwłaszcza demonstracje, które były prezentowane uczestnikom podczas eksperymentu. Przedstawiciele Microsoftu, którzy prowadzili demo pokazują również swoje laptopy, na których demonstrowane było działanie Windows Vista aka Mojave. Windows Experience Index nie był jednak dla nich pobłażliwy - ich laptopy HP z procesorem Core 2 Duo 2,2 GHz z 2 GB pamięci RAM i kartą NVIDIA GeForce 8400 otrzymały zaledwie wynik 3.5...

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii