r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Moje Trasy już nie dla nas. Google kończy z udaną aplikacją dla sportowców

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Jeśli korzystacie z aplikacji Moje Trasy, lepiej poszukajcie alternatywy. Google zamknie ją 30 kwietnia br., a już teraz program zniknął z wyszukiwarki sklepu Google Play.

Moje Trasy to program służący głównie sportowcom, np. miłośnikom biegania, jazdy na rowerze lub wędrówek po górach. Aplikacja, bazując na danych z nadajnika GPS, śledziła tempo biegu lub jazdy, wysokość, przebiegnięty dystans i podobne dane. Informacje eksportowała zaś m.in. do Dysku Google (gdzie tworzyła odrębny folder z plikami KML) i Map Google, można było też odbyć wirtualną wycieczkę w Google Earth. Program jest bardzo prosty w obsłudze, a także wolny od informacyjnego szumu. Moje Trasy nie zawierają bowiem opcji społecznościowych, pozwalają więc skupić się na bieganiu lub innej treningu.

O Moich Trasach można jednak pisać już w czasie przeszłym. Google zdecydowało, że 30 kwietnia br. zamknie usługę, a gdy w wyszukiwarce sklepu Play wpiszemy nazwę programu, nie otrzymamy linku do pobrania aplikacji. W programie wyświetla się też komunikat informujący o zamknięciu Moich Tras wraz z poradnikiem, jak wyeksportować dane do innej usługi, np. Endomondo.

r   e   k   l   a   m   a

Jaka może być powód decyzji Google o zamknięciu Moich Tras? Firma od dłuższego czasu rozwija usługę Fit, która jest dostępna zarówno w wersji przeglądarkowej, jak też w formie aplikacji na Androida i Android Wear. Kilka tygodni temu aplikacja Fit doczekała się opcji śledzenia aktywności sportowej w czasie rzeczywistym, oferując zatem te same możliwości co inny google’owy produkt. I właśnie chęć uporządkowania swojego portfolio z aplikacjami sportowymi stała za decyzją o zamknięciu usługi Moje Trasy.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.