Moje dziecko w sieci...

Strona główna Aktualności

O autorze

Wczoraj ruszyła kampania "Dziecko w sieci" organizowana przez Fundację Dzieci Niczyje. Kampania ma na celu uświadomienie, szczególnie rodzicom, zagrożeń jakie związane są z obecnością pedofilów w sieci. Akcja potrwa niestety jedynie do końca czerwca 2004r. i będzie prezentowana na plakatach, reklamach prasowych, w tygodnikach, miesięcznikach oraz telewizji, radiu i portalach internetowych.

Pedofilia to w naszych czasach zjawisko bardzo powszechne i zarazem bardzo niebezpieczne, a medium jakim jest Internet daje szeroki popis pedofilom. Najbardziej narażone są oczywiście dzieci, które często nieświadome zagrożeń wymieniają z nieznajomymi adresy, dochodzi również nierzadko do spotkań. Dlatego też twórcy kampanii apelują o czynny udział w akcji poprzez emitowanie spotów w radiu i telewizji, zamieszczanie rekalm w gazetach oraz banerów na stronach internetowych.

Dodatkowym przedsięwzięciem ma być organizowana wraz z Fundacją Kid Protect i Centrum Edukacji Obywatelskiej kampania edukacyjna w szkołach, która skierowana będzie do dzieci i nauczycieli, a celem której będzie propagowanie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

Honorowy Patronat nad kampanią objął Polski Komitet do spraw UNESCO.

© dobreprogramy
s