Zakaz fotografowania w sklepie

Jednym z elementów gospodarki rynkowej jest wolność i swoboda w podejmowaniu decyzji przez konsumenta. Powszechny dostęp do Internetu na urządzeniach mobilnych oraz aplikacje konsumenckie - czytniki kodów, porównywarki cen, produktów, daje spore możliwości w wybraniu najlepszej jakościowo i cenowo oferty. Konsument ma prawo do pełnej i jasnej informacji o produkcie, prawo do sprawdzenia zawartości, składu, ceny i innych informacji wpływających na jego decyzje zakupowe. To co dobre dla konsumenta, niekoniecznie musi podobać się sklepom.

Legalna Kultura, głupcze(1)

Piractwo, nie to morskie oczywiście ;), jest problemem leżącym w naszej mentalności. Napisano o tym już tony, więc odpuszczę analizę zjawiska. Zjawiska tego nie da się wyeliminować całkowicie, ale można próbować ograniczyć. Jednym z kroków jakie powinny zostać podjęte to szeroka akcja uświadamiająca, poparta merytorycznymi analizami zrozumiałymi dla odbiorcy zainteresowanego tematem - bo nie wszystko za co płacimy jest legalne.

Zapłać za rabat

Marketingowcy to mają ciężkie życie, co chwila wymyślają nowe strategie, slogany, reklamy. Jeżeli są one "nieszkodliwe" jak mydło w płynie, które stało się nagle musem, to pal licho - na jednych podziała, innych rozbawi.

Spam wysyła cham. Lista Robinsonów

Spam wkurza. Codziennie dostajemy dziesiątki wiadomości od pigułek na wszystko, cudowne medykamenty abyśmy byli wiecznie młodzi i piękni, na powiększenie przyrodzenia każdego mężczyzny, o poradnikach i sposobach na niebiański i darmowy seks nie wypominając. Reszta niewarta uwagi i mało finezyjna. Najprostszym sposobem jest tworzenie filtrów spamu, np. po wyrażeniach kluczowych, który na jakiś czas wystarcza. W przypadku krajowych spamerów czasem wystarczy odesłać im maila z wyraźnym sprzeciwem.

Kolorowy zawrót czytania... jeszcze nam nie grozi

Książki to były kryształki z utrwaloną treścią. Czytać można je było przy pomocy optonu. Był nawet podobny do książki, ale o jednej, jedynej stronicy między okładkami. Za dotknięciem pojawiały się na niej kolejne karty tekstu.
brzmi znajomo? Tak książki elektroniczne opisał, w swojej wizji, Stanisław Lem w powieści "Powrót z gwiazd" wydanej w 1961 r. Po upływie 55 lat czytniki książek są faktem i mimo ich nieustającego rozwoju w dalszym ciągu nie doczekaliśmy się kolorowego e-papieru z prawdziwego zdarzenia...

Niedawno firma

E-mailowy savoir vivre

Poczta elektroniczna została wymyślona w 1965 r. W 1971 r. mejla można już było przesyłać pomiędzy rożnymi komputerami. Wtedy też zostały określone pierwsze standardy. Dziś e-mail jest jednym z podstawowych sposobów komunikacji w Internecie. Wydawałoby się, że przez tak długi czas każdy z nas nauczył się nim posługiwać. Nic bardziej mylnego. Do napisania kilku słów na ten temat skłoniły mnie mejle jakie otrzymuję w pracy, a konkretnie problemy z zasadami do jakich powinno się stosować.

Demokracja 3: Edycja (Nie)Parlamentarna

Nie chodzę na wybory, bo nic to nie zmienia i mam politykę w ... - syntetyczny argument niektórych dyskutantów w politycznych dysputach... Niestety, polityka interesuje się nami, i wkracza praktycznie w każdą dziedzinę naszego życia. Nie inaczej rzecz ma się z grami :)

Fanom gier zapewne znany jest tytuł Democracy będący symulatorem politycznym (w dużym uproszczeniu oczywiście).

Pogadanka uświadamiająca o seksie [+18]

Drogie dzieci, młodzieży, czas porozmawiać o ważnych sprawach związanych z seksem... no dobra, może nie o seksie, a o niebezpieczeństwach związanych z poszukiwaniem przygód :)

Buszując po sieci, koniec końców człowiek zawsze trafia na strony związane z tematem przewodnim. Nie inaczej było i tym razem. Klikając wyniki wyszukiwania trafiłem na stronę z ogłoszeniami drobnymi, do kategorii "towarzyskie". Już chciałem zamknąć kartę z tą stroną, ale w ostatniej chwili naszło mnie pytanie.