Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Moja kasa, mój problem, mój ekantor.

Wpis ten został zainspirowany rozmowami na ostatnim HotZlocie. Zgodzicie się ze mną, że w Internecie możemy zrobić już prawie wszystko. Dlaczego więc nie skorzystać z internetowych kantorów, gdzie zakup lub sprzedaż waluty jest prosta, szybka i korzystna finansowo? Czy to jest bezpieczne? W końcu czym innym jest fizyczne trzymanie papierków w ręku i kontakt ze sprzedającym, a czym innym zaufanie 0 i 1. Mam nadzieję, że uda mi się wyjaśnić parę kwestii z tym związanych. Zapewne dla jednych okażą się one trywialne, a innym wskażą drogę do oszczędności. Na zakończenie powiem, że ścieżkę przecierałem (prawie) sam. Od kilkunastu miesięcy korzystam z powodzeniem, zaoszczędziłem kupę kasy. Poniższy wpis jest kierowany raczej do osób spłacających kredyty walutowe, ale w ten sposób możemy również korzystać gdy pracujemy za granicą, czy zaopatrujemy się w walutę na światowe wojaże. Początkowo chciałem się skupić tylko i wyłącznie na aspekcie bezpieczeństwa, bo niestety wielu użytkowników sieci nie bierze go poważnie (patrz wałki jak pobieraczek czy najnowsza arabska podróbka dp). Niestety, nie da się tego zrobić w ten sposób, dlatego są niezbędne odniesienia do kwestii finansowych, bez których ani rusz.

Czym kierować się przy wyborze kantoru?

 • Szukamy na liście banków obsługiwanych przez kantor czy nasz bank tam się znajduje. Jeżeli nie, to koszt przelewów do/z naszego banku będzie zbyt wysoki, a zatem nieopłacalny.
 • Sprawdzamy czy obsługa naszego banku jest bezpłatna - koszt przelewów przychodzących i wychodzących (czy to w walucie czy złotówkach).
 • Termin realizacji transakcji. Większość kantorów działa w trybie online. Pamiętać jednak musimy, że przelewy walutowe mogą być księgowane do 3 pełnych dni. Tak więc, jak mamy ratę w walucie do przelania na konto banku, to zróbmy to odpowiednio wcześniej.
 • Kurs waluty. Sprawdźmy czy kurs na stronie jest prezentowany w czasie rzeczywistym, obowiązuje wszystkich, czy nie ma * (np. od jakiejś kwoty, czy obarczone innymi warunkami). Najlepiej jeśli kurs jest oparty o Forex (wtedy widzimy np. ile dany kantor przycina na kursie ;))
 • Bezpieczeństwo: patrz poniżej.

Kilka słów o bezpieczeństwie

 • Strona kantoru musi posiadać adres w postaci https://.
 • Na pasku przeglądarki koniecznie musi być wyświetlany certyfikat.
 • Koniecznie musi być podany pełny adres, NIP, REGON, KRS, Numer wpisu do Rejestru Narodowego Banku Polskiego (lub inna nazwa - wpis do rejestru działalności kantorowej). Nie zawsze wszystkie te dane są podawane, ale musi być co najmniej adres, jakikolwiek numer nadawany przez odpowiednie instytucje pozwalające na identyfikację podmiotu i koniecznie numer pozwolenia na działalność finansowo/kantorową nadawany przez NBP.
 • Sposób autoryzacji transakcji. Polecam wybierać kantory z autoryzacją sms. Zawsze to dodatkowe zabezpieczenie, w razie przejęcia danych do serwisu.
 • Dobrze jeżeli kantor ma oddzieloną stronę informacyjną od transakcyjnej.
 • Mile widziane "podwójne" logowanie do niektórych części panelu użytkownika czy potwierdzanie zmiany danych. Może się to wydać upierdliwe, ale pamiętajmy, że są tam naprawdę ważne dane i chodzi o nasze pieniądze. Nikt takich upierdliwości w bankach zbytnio nie krytykuje. Dlaczego tutaj ma być inaczej?

Mam już wybrane kantory, jak je dodatkowo sprawdzić? Co jeszcze jest ważne?

 • Ja generalnie czytam opinie w serwisach opiniotwórczych, jak np. opineo.pl, czy na forach.
 • Czytam od deski do deski regulamin. Jeżeli jakieś wpisy budzą moje zaniepokojenie sprawdzam czy nie są opublikowane na liście klauzul niedozwolonych UOKiK. Z tym zastrzeżeniem, że jeśli są w regulaminie takie zapisy, to w świetle prawa są one dla nas nie wiążące. Im więcej takich zapisów - tym bardziej się zastanówmy czy warto ryzykować. Nie spotkałem jeszcze umowy, która byłaby ich pozbawiona. Ale jeżeli jest ich dużo, jest to powód do zaniepokojenia.
 • I najbardziej perfidna moja metoda, to zalew kantoru pytaniami totalnego laika. Dzięki temu widzimy czas reakcji, jakość odpowiedzi. Jednemu kantorowi zadałem pytanie 3 miesiące temu (via email i IM) i do tej pory nie mam odpowiedzi. Podziękowałem.
 • Im prostsze zasady użytkowania i regulaminy tym lepiej.
 • Jeżeli nie rozumiesz jak korzystać z kantoru, nie ryzykuj.
 • Wiele kantorów reklamujących się jako internetowe, w rzeczywistości są "filią" rzeczywistych. Są drogie, powolne w realizacji transakcji.

Chcę się zarejestrować. Po co im moje szczegółowe dane! To nie bank!

 • Niestety, wielu się wydaje, że jak działa w necie, to wystarczy mu nick albo lewe dane. Otóż nie. Działalność kantorową reguluje prawo, i wymaga ono podania pewnych danych w celu zapobieżenia i zwalczania działalności przestępczej. Ja unikam kantorów, które tych danych nie potrzebują. Czy zakładając konto w banku posługujesz się lewymi danymi? Jeśli tak, to wizyta prokuratora zapewniona ;)
 • Oprócz tego, dane te są niezbędne do prawidłowej wymiany. Definiując swoje konta i dane w kantorze jesteśmy weryfikowani i identyfikowani przez system. Jeżeli dane podane w kantorze nie będą się zgadzać z danymi z banku, to niestety, nic nie zdziałamy.

Jak to działa?

 • Kantor ma podpisane umowy w bankach i zakłada konta techniczne, z których dokonuje i przyjmuje przelewy. Dlatego ważne jest sprawdzenie czy na liście obsługiwanych banków przez kantor jest i nasz - wtedy mamy przelewy w ramach jednego banku (szybki czas realizacji, niskie lub zerowe koszta).
 • Np. Chcemy kupić CHF. Przelewamy do kantoru PLN. Przelew jest identyfikowany i księgowany na naszym koncie. Dokonujemy transakcji. Kantor ze swojego konta w CHF przelewa walutę na nasze konto walutowe. Pobiera swoje złotówki, a resztę trzyma na zaś, lub przelewa na nasze konto do banku. Dlatego zawsze podajemy minimum dwa konta. Jedno z którego będziemy dokonywać przelewów w złotówkach i drugie na które chcemy otrzymać kupioną walutę. Na chwilę obecną nie można korzystać z kont nie zdefiniowanych w systemie czy przez osoby trzecie (jeden z kantorów zaczyna pracować nad taką możliwością).
 • Kantory oferują również opcje automatycznych transakcji w danej chwili (robimy przelew, system kupuje walutę bez patrzenia na kurs) czy też możliwość określenia po jakim kursie system ma je automatycznie kupić (robimy przelew i mówimy, że w przeciągu x dni masz czekać na kurs określony przeze mnie i dopiero wtedy kupić). Możemy również skorzystać ze zlecenia stałego. Jedyne co musimy to zapewnić środki na koncie i określić termin, kiedy przelew walutowy ma być zrealizowany. Czy w końcu możemy kupić kartę prepaid w danej walucie, i płacić za granicami kraju bezpośrednio w walucie, bez pośrednictwa banków i kosztów przewalutowania.

Ja osobiście korzystam z dwóch. Jeden z nich ma natychmiastowe przelewy i możliwość kupna waluty po kursie średnim. Drugi też działa szybko i ma bardzo atrakcyjne kursy. Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to zapraszam na priva.

Niestety, temat jest dość szeroki i nie wszystko zostało opisane. W razie pytań zapraszam do komentarzy. 

internet bezpieczeństwo porady

Komentarze

0 nowych
andrewi   15 #1 21.07.2012 22:19

Bardzo przydatny wpis, tym bardziej w czasach gdy ludzie wyjeżdżają za granicę bo w Polsce ciężko zarobić jakieś sensowne pieniądze. Żona znajomego w niemczech opiekuje się starszymi osobami i jak powiedziała jednej z babć, którą się zajmuje że w Polsce średnio w przeliczeniu zarabia się 300 - 400 euro to babcia nie chciała jej uwierzyć.

Vidivarius   15 #2 22.07.2012 13:00

Z nieba mi spadłeś! :)
Sam się nosiłem ostatnio z wejściem w ten temat a tu proszę. Nie będę wyważał otwartych drzwi.
Czy mógłbyś podać z jakich serwisów korzystasz. Zaoszczędzi mi to przekopywanie się zwały informacji.

Monczkin   15 #3 22.07.2012 17:24

@Vidivarius
W sumie z dwóch. Jeden z nich to inkantor a drugi internetowykantor. Mogę je polecić z czystym sumieniem :) Co do internetowykantor to działa tam program pleceń, Za rejestrację z polecenia polecający dostaje możliwość wymiany po kursie średnim. Inkantor ma z kolei dosyć dobre kursy.

Bucic   9 #4 22.07.2012 21:00

Czy mógłbyś dodać w tytule przynajmniej jedno słowo nawiązujące do tematu? Za cholerę nie idzie później znaleźć takiego wpisu! :)

Semtex   19 #5 22.07.2012 21:28

@Bucic
Np. " Moja kasa, mój problem, mój kantor" ;)

Monczkin   15 #6 23.07.2012 07:25

@Bucic.
Mówisz i masz :)

mordzio   15 #7 23.07.2012 15:10

@Monczkin
Kilka dni temu wystartował Kantor Walutowy Online Alior Banku może kurs wymiany aż tak atrakcyjny ale przynajmniej mamy pewność, że kantor nagle nie zniknie z sieci.

Monczkin   15 #8 23.07.2012 16:42

@mordzio
Problem z bankami, a właściwie z kupnem waluty za ich pośrednictwem polega na tym, że koszt przelewu do innego banku jest masakryczny. O ile przelew europejski (tylko dla EUR) kosztuje 5 zł, to w przypadku innych walut jest to koszt masakryczny. Kantory, które wymieniłem powyżej w komentarzach mają dość dobrą i sprawdzoną historię. A jak zniknie? To zniknie :) W końcu nie trzymasz tam pieniędzy (a na pewno nie przez dłuższy czas - mam na myśli rozwiązania portfelowe), żeby zniknięcie kantoru miało dla Ciebie poważniejsze konsekwencje. Owszem, Alior Bank (ten stary, nie Sync) oferuje konto dla spłacających kredyty w CHF (konto oszczędnościowe Kantor) z przelewami w cenie europejskiego i o dość przyzwoitym kursie, ale w sytuacji w kantorach online mam za free obsługę i przelewy do swego banku, to grzech nie korzystać :)

mordzio   15 #9 23.07.2012 17:12

@Monczkin
Nie o tym pisałem, wiem że Alior ma specjalne konto do spłat kredytu we frankach.
(dzisiaj?)Ruszył nowy projekt Alior Kantor dostępny pod adresem http://kantor.aliorbank.pl/
Tu również możesz przelać środki za darmo na dowolny rachunek w kraju lub za granicą, dodatkowo darmowa karta debetowa. A co chyba najważniejsze gotówkę można podjąć w placówce Alior Bank

Monczkin   15 #10 23.07.2012 17:36

@mordzio
Moja wypowiedź była raczej komentarzem do Twoich obaw o zniknięcie kantoru z sieci ;)

To o czym piszesz, ichni kantor, właśnie zaczynam studiować. Kurs faktycznie jest atrakcyjny, ale wiele informacji jest dostępnych dopiero po założeniu konta. Kart darmowa, pod warunkiem, że w ciągu jakiegoś czasu dokonasz nią transakcji ;)

Poczytam, zobaczę, wyrobię sobie opinię ;)

mordzio   15 #11 23.07.2012 21:10

@Monczkin
Co do karty to jedna operacja w przeciągu 6 miesięcy i karta jest darmowa.
Jak przetestujesz nowy kantor Alior Bank daj znać czy warto, oczywiście w porównaniu do tych e-kantórów które wcześniej testowałeś.

Monczkin   15 #12 23.07.2012 22:13

Spoko, dam cynk.

Wolfgar   7 #13 24.07.2012 00:31

@mordzio
Wielkie dzięki, też czytam o tym alioroskim kantorze :]

Monczkin   15 #14 24.07.2012 08:46

@mordzio.

Co do Aliror Kantoru. Wygląda to fajnie. Jako klient Alior Banku, wystarczyło, że podałem CIF i potwierdziłem zawarcie umowy przez SMS. Zakładają od razu cztery konta (PLN, CHF, USD, EUR. oczywiście jest możliwość zdefiniowania innych walut). Robisz przelew PLN z innego banku (jeżeli z Alior Bank czy Sync, to masz go od razu na koncie w kantorze) i wymieniasz. Możesz też wymieniać walutę na inną bezpośrednio (czyli bez udziału PLN. Masz 30 USD i wymieniasz od razu na EUR - notowania par walut). Niestety jednej rzeczy rozkminić nie mogę, a po kilkunastu minutach wiszenia na infolinii dałem se spokój, mianowicie jak są naliczane limity transakcji do przelewów za darmo. Czyli, mam kupione np. 500 CHF. Chcę je przelać na inne konto walutowe w obcym banku. Ile mogę przelać za darmo? Czy 500 CHF czy tylko np. 320 CHF? A reszta z prowizją (przy SHA zwykłym 30 zł prowizji). Czy może przy wymianie 500 CHF dostaję limit 700 CHF?

W odniesieniu do innych kantorów. Niewątpliwie plusem jest niski kurs, możliwość wymiany 24 na dobę przez cały rok. Darmowe przelewy (pod warunkiem, że dowiem się jak działają limity). Mniej zachodu przy zakładaniu konta.

Chyba zrobię testową wymianę 10 zł (to chyba minimalna kwota).

Monczkin   15 #15 24.07.2012 09:29

P.S. co do licznika.

Napisałem do przemiłej opiekunki w Alior Banku:

"Witam serdecznie,

Każda waluta posiada osobny licznik, dla CHF wynosi on 600. Oznacza to, że do wszystkie przelewy w ramach limitu 600CHF są darmowe.
Do innego Banku można przelać maksymalnie 600CH (lub kilka przelewów na do łącznej kwoty 600CHF)bez prowizji. W przypadku przelewania np. 601CHF naliczona zostanie prowizja."

Zrobiłem zakup testowy. W liczniku widnieje kwota jaką wymieniłem. Zrobiłem przelew do innego banku na te kwotę w opcji SHA ekspres za zero zł prowizji :)

Podoba mi się. Zobaczymy kiedy przelew dojdzie :)

UPDATE: 10.49
No i kasa wpłynęła na konto w obcym banku :)

Autor edytował komentarz.
mordzio   15 #16 24.07.2012 10:51

@Monczkin
Czyli dotychczasowe e-kantory mają się czego bać ? Jak dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo, w końcu chodzi o pieniądze a Alior jest godny zaufania.

Po dłuższych testach daj znać, czy nowy kantor jest lepszy od tych z których do tej pory korzystałeś, z naciskiem na koszty i czas realizacji transakcji.

Monczkin   15 #17 24.07.2012 11:06

@mordzio
Kantory, które działają muszą posiadać pozwolenie NBP i spełniać wymogi prawa w tej kwestii. Oprócz tego przechodzą audyty bezpieczeństwa jak i kontroli GIODO, to i muszą zatrudniać ludzi z licencjami. To nie jest tak, że Pan Heniek se zrobi kantor :) Zabezpieczenia, bezpieczeństwo transakcji kantorów są porównywalne z tymi stosowanymi w bankach.

Więcej testów robić nie muszę :) Jak pisałem powyżej, koszty w limitach są zerowe. Mają kurs zdecydowanie lepszy od kantorów. Przelew zagraniczny do obcego banku szedł ok. 1 godziny. "lepszy" od tych z których korzystam jest w tym sensie, że jest czynny 24/h, ma atrakcyjny kurs i przelewy są realizowane natychmiast. Chociaż internetowykantor był szybszy, ale dlatego, że ma w bankach konta techniczne, więc przelew jest traktowany jako wewnętrzny. Z kantoru alioru idzie jako zagraniczny (taki przelew jest zazwyczaj księgowany 3 dni robocze).

Obecne kantory muszą podjąć wyzwanie. Czy dadzą radę Aliorowi? Wątpię, nie ta liga.

Wracając do kosztów. Należy wziąć pod uwagę koszty przelewów z/do banków trzecich. To już każdy sam musi się dowiedzieć. Kantor nie pobiera z tego tytułu żadnych prowizji.

Autor edytował komentarz.
mordzio   15 #18 24.07.2012 11:29

@Monczkin
Prawdzie e-kantory faktycznie podlegają regulacji i muszą uzyskać pewne pozwolenia, za to platformy pośredniczące w wymianie walut już nie. Moje wcześniejsze wypowiedzi dotyczyły właśnie pośredników (np. Cinkciarz).

Monczkin   15 #19 24.07.2012 11:37

@mordzio
Cinkciarz to kantor. Co rozumiesz pod pojęciem pośrednik? Bo dla mnie taką platformą (pośredniczącą) jest np. walutomat.pl
Platformy takie też muszą mieć pozwolenie. Inaczej. Każdy kto prowadzi działalność z tym związaną musi mieć pozwolenie. Jeżeli nie ma, omijać.

Monczkin   15 #20 24.07.2012 12:26

Limity dla innych walut, jako uzupełnienie.

"EURO 4000
USD 1000
CHF 600
GBP 800
HUF 2000"

gusia777   1 #21 24.07.2012 18:35

Ciekawe, przecież 2000 HUF to ok 30 PLN :) W regulaminie KW nie ma nic o limitach, Licznik chyba po prostu sumuje kupioną walutę (?)

Monczkin   15 #22 24.07.2012 21:22

@gusia777
Limity o których mowa dotyczą bezpłatnych przelewów walutowych, Oczywiście można kupować i przelewać ile się chce. Powyżej tych limitów pobiorą prowizję.

gusia777   1 #23 24.07.2012 22:52

@Monczkin
Bezpłatne przelewy walutowe właśnie w ramach Licznika funkcjonują. Zakupioną walutę zawsze możesz wysłać w opcji SHA bezpłatnie. Na dowód próba przelewu 5t i 6t HUF przy liczniku równym ~5,8t HUF: http://speedy.sh/D9RCy/licznik.jpg. Cytując wypowiedź z fb: "przelewy są darmowe dla tej ilości waluty, którą zakupisz w kantorze".

Monczkin   15 #24 25.07.2012 10:03

@gusia777
A czy ja pisałem coś innego?

Kompilując moje wypowiedzi, stoi:
Kupując walutę w kantorze naliczane są punkty widoczne liczniku. Dla różnych walut są różne limity, w ramach których można dokonać bezpłatnego przelewu zagranicznego. Po przekroczeniu (czy to jednorazowo czy w kilku transzach) limitu naliczane są prowizje.

gusia777   1 #25 25.07.2012 10:55

Istnieje duża szansa, że mamy to samo na myśli, problem leżał chyba tylko w nomenklaturze :) Pozdrawiam

  #26 25.07.2012 12:33

Fajny materiał Moczkin,
Trzeba uważać bo w kantorze alioru po przekroczeniu limitu koszt przelewu, w zależności od czasu realizacji to min. 30 złociszy a max 50 złociszy w opcji kosztów dzielonych w opcji OUR to nawet 90 zł.

Monczkin   15 #27 25.07.2012 12:40

@gusia777

Spoko. Na tym to polega, żeby wyjaśniać wątpliwości ;)

Monczkin   15 #28 25.07.2012 13:43

@banker (niezalogowany)
Na szczęście system pokazuje wysokość prowizji jeżeli przekroczymy limit :)

sandranowa26   1 #29 25.07.2012 23:44

Jaki kantor byście mi polecili? Na razie korzystałam tylko z https://internetowykantor.pl/ i mam jak najlepsze wrażenia.

Monczkin   15 #30 26.07.2012 10:14

@sandranowa26
Wszystko zależy od tego w jakim banku masz kredyt lub do czego chcesz go wykorzystać. Każdy przypadek trzeba rozpatrywać indywidualnie. Na tak zadane pytanie odpowiedź z mojej strony jest jedna. Nic nie polecę. Sugeruję skorzystać również z lektury komentarzy i zainteresować się aliorowym kantorem.

Monczkin   15 #31 26.07.2012 16:58

@timid (niezalogowany)
Pozytywnie. Bardzo dobry kantor. Może nie tak szybki jak inne, ale można im zaufać. No i kursy mają przyzwoite. Korzystam z ich usług odkąd powstał.

  #32 26.07.2012 20:25

hej, w google wpiszcie porównywarka kantorów internetowych i wyskakuje http://strefawalut.pl i http://jakikantor.pl można tam poczytać nt. wszystkich kantorów, na Strefie mamy jeszcze aktualne kursy wymiany i od razu wiadomo, który kantor jest najtańszy

Monczkin   15 #33 27.07.2012 08:58

@Kinetica (niezalogowany)
Sam kurs o niczym nie świadczy.

  #34 30.07.2012 23:39

@Monczkin
"Sam kurs o niczym nie świadczy."
DOKŁADNIE!
Kupowałem w inkantorze o którym wspomniałeś ale że sporo zaczęło się pojawiać różnych opcji to skorzystałem z cinkciarza i kantoru fritz i wielka Qpa z tego wyszła.
Skasowało mnie za przelewy jak za zboże,widać nauka kosztuje.
W tym miesiącu wróciłem do inkantora i też mogę polecić ich za rzetelność,obsługę i prawdziwie dobre ceny.

  #35 11.08.2012 01:35

Dla mnie czytelniejszy jest jakikantor.pl, zamieścili też ciekawą infografikę, prostą, ale dającą do myślenia

  #36 12.09.2012 15:50

jak to kurs nie jest najważniejszy, nie oszukujmy się nikt z nas nie chce przepłacać, dlatego po pierwsze patrzy na kurs, inna sprawa, że można wybrać kantor trochę droższy ale mimo wszystko z podobnym kursem, ja polecam ten kantor

  #37 25.10.2012 10:28

Dzięki za artykuł. To jedno z najlepszych źródeł wiedzy o ekantorach (pamiętajmy, że porównywarki chcą zarobić na siebie i nie są w 100% obiektywne). Założyłem konta w Internetowym, Inkantorze, Fritzu i w niewspomnianym jeszcze kantoronline.pl w którym po rejestracji automatycznie wygenerują się subkonta w wybranym banku (w moim przypadku BRE). Ten ostatni wybija sie też ofertą dla firm https://kantoronline.pl/oferta-dla-firm/tanieprzelewy Jeśli ktoś ma wielu kontrahentów zagranicznych, robi deal to trzeba zwrócić uwagę na obsługę przelewów. Możliwość indywidualnej negocjacji kursu też jest kluczową opcją.

  #38 01.12.2012 09:47

W piatek podpisalem aneks z bankiem. Zaczynam splacac kredyt frankami.Jestem bardzo zadowolony z pomocy jaka dostalem z serwisu inkantor.pl. Przygotowali mi wniosek.Bardzo cierpliwi ludzie tam pracuja bo pytan mialem wiele.Zamierzam korzystac z ich serwisu, bo moge liczyc na ich pomoc.Polecam wszystkim ktorzy jeszcze nie splacaja kredytu aby jak najszybciej na to sie zdexydowali.Teraz to nic nie kosztuje a co misiac daje duze oszczednosci.

  #39 25.06.2013 18:42

No dokładnie jeśli chodzi o nasze własne pieniądze to najlepiej dwa razy się zastanowić co i jak z nimi zrobić tak aby było fajnie i tanio ;-) ja w ostatnim czasie sprawdziłam parę kantorów, ale najbardziej jak dotąd przypasowały mi usługi jednego z nich ze http://www.kantorsolec.pl

  #40 21.02.2014 00:17

Właśnie, moja kasa więc robię z nią co chcę :) Ja zatem korzystam z kantorów internetowych, bo to o wiele wygodniejsze, szczególnie jeżeli jest się w rozjazdach. Niedawno też odkryłam porównywarki kantorów internetowych, gdzie mogę porównać sobie kursy i wtedy sprawdzam czy kantory oferują takie same i wiem gdzie jest najtaniej. Polecam to rozwiązanie, bo sprawdziłam je na wszystkie sposoby i działa. Osobiście polecam porównywarkę kantorów online http://kantorbox.pl bo ma aktualne kursy a to bardzo ważne, przy porównywaniu.

birzdla   2 #41 28.08.2014 19:55

Dla mnie najlepszy jest tylko Amronet. Po pierwsze wygoda, a po drugie oszczędność. Już nie znam ludzi, którzy korzystają z kantorów internetowych.

Monczkin   15 #42 09.06.2015 21:10

Szanowni komentujący. Jak już przemycacie reklamę, to róbcie to chociaż w sposób subtelny.

Jaki sens ma pisanie o kantorze, który działa w Warszawie i na dodatek jest stacjonarny? No proszę, Realy?

Monczkin   15 #43 09.06.2015 21:21

@birzdla: jeżeli wziąć pod uwagę liczbę użytkowników oraz kwoty obrotu platform wymiany między użytkownikami a kantorami internetowymi, trudno się zgodzić z twierdzeniem, że ludzie nie korzystają w kantorów internetowych.

  #44 31.07.2015 11:55

Ja już swój kantor wybrałem https://www.inkantor.pl/ bardzo dobry kantor internetowy z którego korzystam od długiego czasu, wybrałem ten kantor ponieważ wiem że jest solidny.

  #45 30.08.2016 14:12

Kolega polecił mi KantorEkspert sprawdziłem i jestem ich stałym klientem. Super ceny i fajne promocje. Warto sprawdzić ich oferty.