r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Mono 1.2.6 wydane, wsparcie dla Silverlight 1.1

Strona główna Aktualności

Zespół tworzący Mono, novellową implementację .NET Framework na platformie Linux poinformował, że właśnie wydano kolejną wersję oznaczoną numerem 1.2.6. Zawiera ona liczne usprawnienia, zarówno w samym silniku wykonywalnym Mono, jak i komponentach programistycznych.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że nowa wersja Mono zawiera wsparcie dla aplikacji wykorzystujących nową technologię Silverlight 1.1 (została ona niedawno przemianowana na 2.0 i znajduje się aktualnie w fazie alpha). Dodano także obsługę przestrzeni Windows.Forms na systemach Mac OS X z natywnym wsparciem Quartz. Ciekawostką jest też dodanie kontrolki WebBrowser bazującej na silniku Gecko.

Rozszerzono też możliwości Mono w zakresie aplikacji internetowych - wśród bibliotek od razu, domyślnie, znajduje się już Microsoft ASP.NET AJAX Client Library wraz z częścią serwerową. Ponadto dodano obsługę FastCGI. Dodatkowe szczegóły dostępne są w dokumencie Release Notes, a instalator (dla różnych systemów) wraz z kodem źródłowym można znaleźć w dziale pobierania strony domowej Mono.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.