Monospace Writer 2.6.3

Strona główna Android Akcesoria Notesy
Pobierz program
lub zeskanuj:

Monospace Writer BETA to zaprojektowany w bardzo minimalistycznej szacie graficznej edytor tekstów, który może służyć także jako prosty notatnik.

W aplikacji możemy skorzystać z jednego z dwóch motywów kolorystycznych: jasnego lub ciemnego (tzw. true black). Warto dodać, że pole edycji tekstu pozbawione jest niemal wszystkich rozpraszaczy, mamy tylko kilka ikon w prawym górnym rogu, które służą do zapisywania tekstu, udostępniania go lub do cofania naniesionych fraz. Ciekawie rozwiązano też kwestię grupowania napisanych notatek. Można to zrobić, dodając odpowiedni hashtag w ostatnim wersie notatki. Wtedy program sam zajmie się porządkowaniem wpisów, które stworzyliśmy w Monospace. Z kolei hashtag #encrypted sprawi, że oznaczony nim wpis zostanie zaszyfrowany, po wcześniejszym ustaleniu hasła przez użytkownika.

Program obsługuje następujące metody formatowania tekstu: pogrubienie, kursywa, nagłówek H1 i H2, tworzenie list przy użyciu bulletów, powiększanie lub zmniejszanie rozmiaru czcionki, a także oraz oznaczanie cytatów. Opcje formatowania wyświetlą się, gdy dłużej przytrzymamy palec na wybranym słowie lub partii tekstu.

Program oferuje synchronizację z Dropboxem, co sprawia, że do tekstów napisanych przy użyciu Monospace Writer będziemy mogli uzyskać dostęp na każdym urządzeniu, które obsługuje właśnie Dropbox.

W aplikacji można skorzystać z modułu mikropłatności, który pozwoli nam zapłacić nieco ponad 20 zł za wersję Pro. Oferuje ona dodatkowe funkcje: możliwość synchronizacji notatek z Dyskiem Google oraz wyboru czcionek (Roboto Regular, Roboto Condensed lub Roboto Mono), a także opcję skonfigurowania pola służącego do formatowania tekstu według preferencji użytkownika.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Minimalizm ponad wszystko. Edytor tekstu Monospace dostępny na Androida

12
01.04.2016  •  Maciej Olanicki

Nie w przypadku wszystkich programów więcej funkcji oznacza lepszą aplikację. Ściśle wyspecjalizowane zastosowanie sprzyja minimalizmowi. Mimo popularności całkiem zaawansowanych mobilnych pakietów biurowych, takimi aplikacjami są edytory tekstu. A kwintesencję minimalizmu stanowi udostępniony właśnie w stabilnej wersji Monospace. Przykład takiego skrajnie ograniczonego edytora tekstu, który jednocześnie cieszy się dużym uznaniem i popularnością jest dostępny w naszej bazie i przeznaczony na OS X-a iA Writer Pro. Mimo braku zaawansowanych możliwości formatowania tekstu czy w zasadzie nawet…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Jendrej   5 #1 02.04.2016 10:38

Niby taki minimalistyczny, a jednak wymaga Androida 4.0.3. Zgłaszam sprzeciw.

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza