Montage, nowy czytnik wiadomości Microsoftu

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft wprowadził nową wersję aplikacji webowej Montage. Za jej pomocą możemy przeglądać wiadomości w formie kolorowego magazynu.

Montage to nowy produkt Microsoftu rozwijany w ramach FUSE Labs. Jest to aplikacja webowa, która umożliwia wyświetlanie wiadomości i wyników wyszukiwania w formie zbliżonej do kolorowego czasopisma. Ma to ułatwić zapoznawanie się, ale także dzielenie materiałami znalezionymi w Sieci. Usługa została wprowadzona w formie testowej w listopadzie tego roku. Obecnie oferuje wyświetlanie takich materiałów jak informacje (Bing News), obrazki, mapy, wideo (YouTube), a także wpisy z Twittera. Możemy również dodawać kanały RSS. Dodatkowo, użytkownik może wybrać spośród kilku motywów, jak ma wyglądać jego własna wersja Montage.

Zawartość stworzonego albumu możemy łatwo przesłać znajomym. Będzie on automatycznie aktualizowany o najnowsze materiały. Możemy także przeglądać materiały dodane przez innych internautów. Microsoft zamieścił krótki klip wideo reklamujący i prezentujący możliwości aplikacji. Na temat innych projektów rozwijanych w ramach FUSE Labs, informowaliśmy szerzej pod koniec listopada.

© dobreprogramy