r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Monument Valley 1.0.0.0

Strona główna Windows Phone Gry

Monument Valley to klimatyczna gra logiczna. Sławę oraz uznanie recenzentów i graczy zyskała dzięki swojej oprawie i wykonaniu.

W zabawę wprowadza nas prosta historia, której kolejne skrawki odkrywamy wraz z wykonywaniem misji. Tych jest 10. Niewiele, ale z czasem stają się coraz bardziej rozbudowane. Dodatkowo pierwsza z aktualizacji przyniosła 8 nowych plansz. Niestety są one dodatkowo płatne.

r   e   k   l   a   m   a

Naszym zadanie polega na odnalezieniu drogi z punktu A do punktu B. Aby nie było zbyt łatwo gra bawi się z nami perspektywą. Nieraz będziemy obracali poszczególne elementy planszy, aby otworzyć przed sobą drogę przejścia. Raz jeden element może być ścianą, innym razem schodami, a jeszcze innym platformą, która łączy elementy na dwóch różnych poziomach. Z każdą kolejną misją zagadki są coraz bardziej złożone i wymagają abstrakcyjnych rozwiązań.

Zagadki jak i wykonanie gry to jej dwa najważniejsze atuty. Warto wspomnieć o takich detalach jak dźwięki odgrywane przy każdym obracaniu elementów. Jest tego znacznie więcej. Monument Valley to pozycja obowiązkowa dla każdego fana gier logicznych, a także miłośnika gier mobilnych. Niestety odstraszać może cena oraz brak wersji testowej i uniwersalnej. Wersja podstawowa to ponad 17 zł, a dodatek to kolejne 8 zł.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Monument Valley z darmowym dodatkiem i darmową wersją w Amazon Appstore

14
ROZRYWKA 25.06.2015 | Paweł Piskurewicz

Monument Valley to gra logiczna, która dzięki niesamowitej oprawie i wykonaniu, znacznie wybija się spośród innych tytułów z tego gatunku. Zdążyła podbić serca graczy, recenzentów, a nawet doczekać się krótkiego epizodu w serialu House of Cards. Dziś jej autorzy przygotowali dla graczy miłą niespodziankę. Do gry dołączyli darmowy dodatek o nazwie Idas Dream. Idas Dream nie jest dodatkiem nowym. Powstał z myślą o specjalnej kolekcji charytatywnej (RED), dostępnej dla urządzeń z iOS. Teraz z poziomu gry ma być dostępny dla wszystkich graczy. W tym wydaniu nie otrzymamy jednak…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.