r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Moonlight 0.7 'trochę' kompatybilny z Silverlightem 2.0

Strona główna Aktualności

Grupa deweloperów kierowana przez Miguela de Icaza poinformowała o wydaniu nowej wersji open source'owej implementacji technologii Silverlight Microsoftu - Moonlight 0.7.

Nowa wersja projektu to duży krok w przód w kwestii pełnej kompatybilności opartego o otwarty kod projektu z technologią Microsoftu. Moonlight oprócz tego, że działa teraz znacznie wydajniej, to pozwala na uruchomienie prostych aplikacji stworzonych w oparciu o platformę Silverlight 2.0. Jako najważniejsze zmiany, jakie przynosi to wydanie wymienić należy wprowadzenie wsparcia dla silnika Webkit i Opery, ulepszony tryb bezokienkowy (dostępny na razie tylko w Firefoksie 3), usprawniony moduł obsługi zdarzeń, oraz kontrola argumentów dla poszczególnych wtyczek mediów. Modyfikacjom uległ także framework animacji, komponent odpowiedzialny za obsługę myszy, renderowania glifów, oraz obsługę powierzchni za pośrednictwem biblioteki cairo. Nowością w tej wersji jest także moduł powiązań geometrycznych, możliwość wyboru strumieni MMS, pamięć podręczna dla kształtów i przyśpieszenie obliczeń granic obiektów.

Platformę Moonlight 0.7 pobrać można na oficjalnej stronie projektu, gdzie znaleźć można dodatkowo szczegółowe informacje na temat zmian. Dostępna jest także wersja w postaci kodu źródłowego do samodzielnej kompilacji.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.