r   e   k   l   a   m   a
reklama

Moonlight 2.0 prawie gotowy

Strona główna Aktualności

O autorze

Wydano pierwszą wersję Preview Moonlight 2.0, implementacji technologii Silverlight na platformę Linux.

Prace nad Moonlight rozpoczęły się w ubiegłym roku podczas konferencji MIX07. Wtedy Miguel de Icaza, kierujący projektem Mono, oraz jego grupa, stworzyli działający prototyp w ciągu 20 dni. Kiedy Silverlight 1.0 został wydany we wrześniu, Microsoft ogłosił plany współpracy z pracującymi w Novellu programistami Moonlight w celu upewnienia sie, że Silverlight będzie dostępny także na Linuksie. Korporacja dostarczyła wtedy zestawy testów oraz zgodziła się na udostępnienie binarnych kodeków audio i wideo dla plugina linuksowego.

Premiera Moonlight 2.0 planowana była jeszcze w marcu na konferencji MIX 2009, ale ze względu na konieczność dokładniejszego dopracowania zdecydowano o odłożeniu premiery. Nowy Silverlight zawiera kilka istotnych nowości. Jedną z nich jest pakiet CoreCLR Sandbox do przeprowadzania audytów bezpieczeństwa. Dodano funkcję Silverlight Unix SDK, która umożliwia obsługę aplikacji Silverlight pod różnymi odmianami Uniksa. Zamiast kontrolek wysokiego poziomu, Moonlight wykorzystuje teraz zestaw otwartych kontrolek Silverlight. Rozszerzono także obsługę języków programowania. Dzięki temu, oprócz kodu C#, możliwe jest uruchamianie kodów innych języków, szczególnie języków dynamicznych oraz języków skryptowych.

Nowy Moonlight jest kompatybilny z Silverlight 2.0. Szczegółowa listę zmian w Silverlight 2.0 znaleźć można na stronie twórców. Wkrótce spodziewać można się premiery finalnej wersji 2.0.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii