Moovit

Strona główna Windows Phone Narzędzia
Pobierz program
lub zeskanuj:

Moovit to program adresowany do osób podróżujących komunikacją miejską, który może ułatwić codzienny transport i planowanie podróży.

Dzięki aplikacji możemy sprawnie poruszać się komunikacją miejską w ponad 800 miastach na całym świecie. Niestety, na tej liście nie ma jeszcze zbyt wielu miast w Polsce. Obecnie w Moovit znajdziemy Warszawę, Łódź, Lublin, Szczecin oraz Wodzisław Śląski.

Atutem aplikacji jest zastosowana szata graficzna. Wszystko tu wygląda przejrzyście, już od pierwszej przygody program jest łatwy do zrozumienia i intuicyjny. Pierwszym krokiem w korzystaniu z aplikacji będzie wybór kraju oraz miasta, którego komunikacja zbiorowa nas interesuje. Później można przejść do właściwej pracy. Główny ekran aplikacji zapyta nas, gdzie chcemy dojechać. Podając wybrany adres, program pozwoli wyznaczyć trasę albo z bieżącej lokalizacji, albo z wybranego przez użytkownika punktu. Uruchomi wówczas nawigację, powiadomienie o której wyświetli się w systemowym pasku powiadomień. Wyszukiwanie możemy skroić na własne potrzeby, wybierając porę podróży, liczbę środków transportu, które mają być uwzględnione w zaplanowanej trasie (w Warszawie także metro i kolej miejską), a także specyficzne warunki podróży: z małą liczbą przesiadek, z ograniczonym czasem podróży pieszo i wg najkrótszej możliwej drogi.

Po wybraniu drogi i rozpoczęciu podróży, aplikacja cały czas monitoruje jazdę i wyśle nam przypomnienie, gdy będziemy musieli wysiąść na danym przystanku. Informacje w Moovit są podawane w czasie rzeczywistym (dzięki danym z GPS), a nie rozkładowym, co usprawnia całą podróż. Wybrane linie komunikacji miejskiej można też oznaczać jako ulubione, dzięki czemu aplikacja będzie wysyłać powiadomienia, gdy np. tramwaj danej linii zepsuje się na trasie lub zostaną wprowadzone objazdy.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Dojedź do celu. Dobre programy dla pasażerów komunikacji miejskiej

43
09.03.2016  •  Łukasz Maślanka

Jakie aplikacje mobilne wybrać, chcąc ułatwić sobie codzienne podróże komunikacją miejską w Polsce? Mamy dla Was przegląd najciekawszych, dobrych programów, dzięki którym korzystanie z autobusów i tramwajów w naszym kraju stanie się łatwiejsze. W ostatnich latach włodarze wielu miast w Polsce z zapałem zabrali się za to, aby unowocześnić systemy transportu miejskiego. Okazję ku temu mieli doskonałą, bo Unia Europejska od dłuższego czasu zachęca do inwestowania w rozbudowę sieci autobusowej lub tramwajowej, zakupy nowego taboru i wplatanie do miast pierwiastka „smart” w sferze transportu…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji