r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Moovit – Your local trip planner with live bus schedules 5.11.1

Strona główna iOS Podróże i transport Komunikacja zbiorowa

Moovit to aplikacja - asystent w planowaniu podróży komunikacją miejską, przeznaczona na iPhone'y oraz iPady.

Dzięki Moovit możemy korzystać z informacji komunikacji miejskiej w ponad 800 miastach świata. Na tej liście nie ma jeszcze zbyt wielu miast w Polsce. Znajdziemy na niej Warszawę, Łódź, Lublin, Szczecin oraz Wodzisław Śląski.

Pierwszym krokiem w korzystaniu z aplikacji będzie wybór kraju oraz miasta, którego komunikacja zbiorowa nas interesuje. Po skonfigurowaniu, na głównym ekranie aplikacja zapyta nas, dokąd chcemy dojechać. Podając adres, program pomoże wyznaczyć trasę albo z bieżącej lokalizacji, albo z innego wybranego przez użytkownika punktu. Uruchomi wówczas nawigację, a powiadomienie o niej będzie stale dostępne systemowym pasku powiadomień.

Wyszukiwanie możemy skroić na własne potrzeby, wybierając porę podróży, liczbę środków transportu, które mają być uwzględnione w zaplanowanej trasie (w Warszawie także metro i kolej miejską), a także specyficzne warunki podróży: z małą liczbą przesiadek, z ograniczonym czasem podróży pieszo i według możliwie najkrótszej drogi.

Po wybraniu drogi i rozpoczęciu podróży, aplikacja cały czas monitoruje jazdę i wyśle nam przypomnienie, gdy będziemy musieli wysiąść na danym przystanku. Informacje w Moovit są podawane w czasie rzeczywistym (dzięki danym z GPS), a nie rozkładowym, co usprawnia całą podróż. Wybrane linie komunikacji miejskiej można też oznaczać jako ulubione, dzięki czemu aplikacja będzie wysyłać powiadomienia, gdy np. tramwaj danej linii zepsuje się na trasie lub będzie kursował inną innymi ulicami miasta.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Dojedź do celu. Dobre programy dla pasażerów komunikacji miejskiej

43
09.03.2016  •  Łukasz Maślanka

Jakie aplikacje mobilne wybrać, chcąc ułatwić sobie codzienne podróże komunikacją miejską w Polsce? Mamy dla Was przegląd najciekawszych, dobrych programów, dzięki którym korzystanie z autobusów i tramwajów w naszym kraju stanie się łatwiejsze. W ostatnich latach włodarze wielu miast w Polsce z zapałem zabrali się za to, aby unowocześnić systemy transportu miejskiego. Okazję ku temu mieli doskonałą, bo Unia Europejska od dłuższego czasu zachęca do inwestowania w rozbudowę sieci autobusowej lub tramwajowej, zakupy nowego taboru i wplatanie do miast pierwiastka „smart” w sferze transportu…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.