Mother Machine na weekend

Strona główna Aktualności

O autorze

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy Mother Machine - nieskomplikowaną strzelankę skupiającą się głównie na aspekcie zręcznościowym, ale również eksploracyjnym.

Małych rozmiarów obiektem zagłębiamy się w nieokreśloną organiczną otchłań, w której oprócz potyczek z wrogimi jednostkami będziemy niemalże po omacku badać i przemierzać nieznany organizm.

Główną misją jest doprowadzenie niewielkich gabarytów pojazdu do rozmiarów coraz to pokaźniejszych, tak by w kolejnym układzie móc wyjść zwycięsko z każdej opresji. Poruszając się po planszy z góry do dołu staramy się upolować jak największą liczbę czerwonych przedmiotów nie pomijając przy tym bram przelotowych pomiędzy lokacjami.

Kręcąc się po planszy warto również zajrzeć tu i ówdzie, aby natknąć się na ukryte czerwone obiekty, których jak się okazuje odstrzelone elementy świetnie dopasowują się do naszej konstrukcji. Efektem przyswajania obcych części jest rozwój naszego statku zarówno pod względem gabarytów jak i uzbrojenia.

Tytuł w pierwszej części rozgrywki nie sprawia wrażenia zbyt wymagającego pod względem zręcznościowym, ale wydaje się, że to specjalny zabieg autora mający na celu uśpienie naszej czujności i to w dodatku w kulminacyjnym momencie rozgrywki, gdy trafiamy wprost do przysłowiowej paszczy lwa. Nieprzygotowani na zmasowany atak nie mamy najmniejszych szans ;-). Na szczęście możemy rozpocząć zmagania na nowo lecz niestety od samego początku gry.

Mother Machine charakteryzuje się oszczędną, ale stylową i na pewien sposób klimatyczną oprawą audiowizualną. Element zaskoczenia wraz z odrobiną pewnego odstępstwa od normy powinny przypaść do gustu wielu graczom.

Grę Mother Machine można pobrać w dziale: Programy -> Gry -> Strzelanki.

Zapraszamy do zabawy!

© dobreprogramy

Komentarze