Mozilla Corporation - nowa siła Mozilli w walce o rynek?

Strona główna Aktualności

O autorze

Z bardzo pozytywną reakcją środowisk biznesowych spotkała się wczoraj ogłoszona decyzja Mozilla Foundation o utworzeniu spółki - Mozilla Corporation. Mozilla Corporation ma być odpowiedzialna za tworzenie projektów, dystrybucję oraz marketing. Formalnie MC ma mieć formę zwykłej działalności gospodarczej jednak o charakterze non-profit, wszelkie dochody mają być przekazywane Mozilla Foundation, od której firma będzie zależna oraz inwestowane w wymienione wyżej cele.

Mozilla wyraźnie zmierza do pozyskiwania coraz większej rzeszy klientów korporacyjnych, ci natomiast potrzebują partnera, którym może być inna firma - taka jak Mozilla Corporation, niewątpliwie nowy podmiot będzie oferował szereg usług takich jak migracje, wdrożenia czy wsparcie techniczne.

Oczywiście większość użytkowników przyjęła tę informację z obawami przed skomercjalizowaniem Firefoksa i innych aplikacji Fundacji. Jak twierdzi David Hallowel z Mozilla Foundation nie ma obaw co do przyszłości kodów źródłowych Mozilli. Programy z teamu Mozilla są publikowana na otwartej licencji i tak pozostanie.

© dobreprogramy
s