r   e   k   l   a   m   a
reklama

Mozilla Labs wydaje kolejną wersję Ubiquity

Strona główna Aktualności

O autorze

Mozilla wydała wersję 0.5 Preview rozszerzenia pozwalającego na m.in. szybkie przeglądanie map, tłumaczenie fraz czy kontrolę zachowań przeglądarki przy pomocy zdefiniowanych przez użytkownika skryptów.

Ważną nowością wersji 0.5 Ubiqulity jest przebudowany parser poleceń, który od tej wersji obsługuje polecenia w innych niż angielski językach (na chwilę obecną niedostępny jest język polski). Zespołom lokalizacyjnym została udostępniona już dokumentacja. Zmieniono również sposób tworzenia nazw skryptów na bardziej naturalny, czyli zamiast polecenia "add-to-calendar" użytkownik będzie mógł posłużyć się poleceniem "add to calendar".

Do instalacji rozszerzenia wymagana jest przeglądarka Mozilla Firefox w wersji 3.0 lub 3.5. Ubiqulity docelowo ma zostać zintegrowane z paskiem adresu przeglądarki Mozilla Firefox. W przyszłości rozszerzenie zostanie zintegrowane również z Thunderbirdem oraz projektami rozwijanymi w ramach Mozilla Labs: Bespin oraz Weave.

Wersja 0.5 Preview jest jedynie jego poglądową wersją i może działać niestabilnie. Rozszerzenie można pobrać ze strony projektu.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane