Mozilla Prism

Strona główna Aktualności

O autorze

Mozilla rozpoczęła pracę nad nowym projektem, który ma uprościć korzystanie z aplikacji WWW, takich jak GMail, czy Facebook, pozwalając na uruchamianie ich tak jak zwykłych programów.

Aktualnie działanie aplikacji Prism polega na tworzeniu odnośników do uruchamiania stron WWW z dostosowanym wyglądem przeglądarki, czyli usuniętymi przyciskami nawigacyjnymi i paskami adresu i statusu. Nie za bardzo wiadomo, w jakim kierunku będzie się rozwijać projekt, gdyż samo dostosowanie okna przeglądarki i stworzenie skrótu nie jest niczym szczególnym i nieosiągalnym przy użyciu dotychczasowych metod.

Aktualnie Prism nie ingeruje w działanie aplikacji, do których tworzy skróty, ale być może w przyszłości będzie współpracował z technologią Google Gears, co pozwoliłoby na używanie aplikacji webowych bez połączenia z Siecią. Przy okazji warto wspomnieć, że już niedługo Google Gears będzie można użyć w poczcie GMail i Google Calendar, w kodzie obu tych aplikacji pojawiły się funkcje do jej obsługi.

Więcej informacji na temat Mozilla Prism można znaleźć w blogu Mozilli, skąd można pobrać pierwszą testową wersję aplikacji.

© dobreprogramy