Mozilla Thunderbird Mozilla Thunderbird 68.1.2

Strona główna Windows Internet i komunikacja Klienty poczty e-mail
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Thunderbird to jeden z najpopularniejszych, darmowych klientów poczty oraz przeglądarek grup dyskusyjnych.

Cechy charakterystyczne programu to wysoka funkcjonalność i bardzo wygodny interfejs użytkownika oraz wsparcie XUL i kanałów RSS. Program charakteryzuje się możliwością otwierania poczty w kartach - podobnie jak to ma miejsce w przeglądarce internetowej. Dzięki temu użytkownik w prosty i szybki sposób może przeglądać wiele e-maili. Także wyniki wyszukiwań wyświetlane są w osobnej karcie, jeśli więc pracujemy z kilkoma wiadomościami nie zostaną one zamknięte podczas poszukiwania interesującej nas frazy. Kolejna dobra usługa dostępna w Thunderbirdzie to możliwość dobierania dodatków. Pomagają one nie tylko w zmianie wyglądu programu, ale dodają nowe funkcje i rozszerzenia jak kalendarz czy dodatkowy filtr niechcianej poczty. Dodatkami można zarządzać za pomocą menadżera - możemy je wyłączać, aktualizować i usuwać z programu. Ważną usługą jest możliwość archiwizowania danych, aby nie zalegały w folderze Odebrane, ale też nie zostały zupełnie usunięte z pamięci komputera.

Thunderbird posiada rozbudowaną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, spamem i phisingiem. Aktualizacje do kolejnych wersji mogą być pobierane automatycznie. Program współpracuje zarówno z Mozilla Firefox jak i innymi samodzielnymi przeglądarkami WWW. Dodatkową zaletą jest szybkość działania aplikacji.

Najważniejsze cechy i funkcje:


  • Filtr niechcianej poczty
  • Możliwość zmiany schematu (skórki)
  • Wyświetlanie ikonek emocji (emotikon) w czytanych wiadomościach
  • Obsługa kanałów RSS i ATOM
  • Grupowanie wiadomości
  • Rozbudowane możliwości wyszukiwania
  • Wbudowane sprawdzanie pisowni
  • Dostosowywane paski narzędzi
  • Łatwe zwiększanie możliwości programu przy pomocy rozszerzeń
  • Bezpieczeństwo

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

darmowy
słabe wyszukiwanie maili, niewygodna zmiana języka, słabe wyszukiwanie dodatków, koszmarna obsługa tabeli
ocena użytkownika
01.04.2019 10:43 • Recenzja do wersji 60.6.1

Program mający dla mnie więcej wad jak zalet i można z niego korzystać wtedy gdy nie ma się lepszej alternatywy. Dla mnie Gmail bije Thunderbirda na głowę praktycznie w każdym aspekcie działania.

Stabilny, szybki, aktualizowany, konfigurowalny, mnogość wtyczek i rozszerzeń.
Nieco archaiczny design.
ocena użytkownika
23.01.2019 19:23 • Recenzja do wersji 60.4.0

Jeden z najlepszych - o ile nie najlepszy - lekki i rozbudowany klient pocztowy. Obsługuje konta wszelkiego rodzaju, także konta Exchange (przy pomocy zewnętrznej, opensourceowej aplikacji). Instalacja na nowym komputerze umożliwia zachowanie i przeniesienie instniejącego profilu, a co za tym idzie, konfiguracji kont poczotywch z zachowaniem maili.