Mozilla Thunderbird 2.0.0.0 już jest

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiła się najnowsza wersja niezależnego, bardzo dobrego klienta poczty oraz przeglądarki grup dyskusyjnych - Mozilla Thunderbird 2.0.0.0.

W Thunderbirdzie 2.0 skupiono się głównie na organizacji poczty. Użytkownicy mogą dowolnie tworzyć tagi i przypisywać je wiadomościom. Dodano funkcjonalność saved folders znaną z Mac OS X. Dzięki temu będzie można odnajdować informacje znacznie szybciej niż za pomocą tradycyjnego wyszukiwania. Ono jednak też zostało ulepszone.

Z Firefoksa zapożyczono natychmiastowe wyszukiwanie, przeprowadzane na bieżąco w trakcie wpisywania szukanej frazy. Z przeglądarki zapożyczono też historię nawigacji po wiadomościach. Użytkownik może korzystać z przycisków Wstecz i Dalej i przechodzić pomiędzy wiadomościami (a także feedami RSS) tak jak pomiędzy stronami internetowymi.

Postanowiono także uprościć proces konfiguracji kont pocztowych, co powinno ucieszyć szczególnie początkujących użytkowników. W przypadku kont Gmail i .Mac Thunderbird jest w stanie automatycznie ustawić serwery pocztowe. Zapewne niedługo będzie to działać także dla wielu innych kont, tak jak to obecnie działa w Windows Live Mail desktop.

Najnowszą wersję Mozilla Thunderbird 2.0.0.0 można pobrać z naszego vortalu w dziale PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki WWW i klienty poczty e-mail

© dobreprogramy
s