r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Mozilla chce zmian w ekranie wyboru przeglądarek

Strona główna Aktualności

Wiadomo już, że w systemach Windows XP, Windows Vista oraz Windows 7 pojawi się wkrótce ekran wyboru przeglądarek internetowych. Kolejność przeglądarek nie jest jeszcze do końca ustalona, więc producenci walczą o to, kto będzie na czele, a do czyjej przeglądrki trzeba będzie przewijać ekran. Swoje niezadowolenie z aktualnie planowanego rozmieszczenia otwarcie wyraża na przykład Mozilla.

Firmy Apple, Google, Mozilla oraz Opera, czyli wszyscy liczący się producenci przeglądarek mogą nadsyłać swoje propozycje odnośnie wyglądu ekranu wyboru do 9 listopada. Aktualnie wersja zakłada rozmieszczenie przeglądarek w kolejności alfabetycznej od nazw producentów. Według Mozilli, program Safari dla Windows jest mozolnie rozwijany i nie powinien znajdować się na pierwszym miejscu. Twórcy Firefoksa proponują rozmieszczenie przeglądarek według ich udziału na rynku z wyłączeniem Internet Explorera. Taki układ usytuowałoby Firefoksa na pierwszej pozycji. Na kolejnych znalazłyby się Chrome, Opera, Safari oraz Internet Explorer.

Swoje wizje dotyczące wyglądu ekranu wyboru przeglądarek mają z pewnością również pozostali producenci tych programów. Być może więc w tej sytuacji sprawiedliwym, lecz raczej niezbyt praktycznym rozwiązaniem byłoby ustawienie losowego rozmieszczania przeglądarek przy każdym otwarciu ekranu wyboru.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.