r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Mozilla eksperymentuje z kartami w Firefoksie

Strona główna Aktualności

Mozilla wydała eksperymentalną wersję rozszerzenia do Firefoksa, które dodaje szereg opcji na pustej karcie wywoływanej poleceniem "Nowa karta" lub skrótem CTRL-T.

Idea jest prosta - zamiast prezentować użytkownikowi białą planszę, lepiej podsunąć kilka użytecznych opcji czy linków. Na podobny pomysł wpadł już Microsoft i wprowadził go w swojej przeglądarce Internet Explorer 8. Mozilla idzie jednak o krok dalej. Po zainstalownaniu rozszerzenia w Firefoksie na nowej karcie po prawej stronie pojawiają się miniaturki i linki do witryn, od których użytkownik najczęściej zaczyna pracę z przeglądarką. Witryny są jednak wybierane bardziej starannie - także w oparciu o częstotliwość wizyt i to, jak dużo czasu minęło od ostatniej wizyty. Użytkownik może także samodzielnie zmienić kolejność wyświetlanych witryn. Obok miniaturek, jeśli to możliwe, wyświetlane są również linki np. z kanału RSS tej witryny - przykładowo najnowsze aktualności.

Opisywane rozszerzenie to wciąż prototyp, funkcjonuje jedynie z najnowszymi nocnymi buildami Firefoksa 3.1 i raczej na pewno nie zostanie wbudowane domyślnie w tę wersję. Zainteresowanym przetestowaniem prototypu polecamy lekturę bloga Mozilla Labs, na którym znajdują się instrukcje instalacji oraz bardziej szczegółowy opis.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.